BIZNES&POLITYKA

Duchowny wyrzucony z zakonu. Kim jest Augustyn Pelanowski?

Augustyn Pelanowski został wydalony z Zakonu Paulinów o nazwie Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika.

Wyrzucony z zakonu Augustyn Pelanowski przez wiele lat był duchownym, kaznodzieją i spowiednikiem. Był także ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Paulinów w Krakowie. Teraz jednak o. Sebastian Matecki OSPPE – rzecznik prasowy Zakonu Paulinów – wydał komunikat:

 

Kuria Generalna Zakonu Paulinów informuje, że o. Augustyn Pelanowski został wydalony z Zakonu św. Pawła I Pustelnika Dekretem Generała Zakonu z dn. 12.01.2020 r., potwierdzonym przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego dn. 25.03.2020 r.

Tym samym na mocy kan. 701 Kodeksu Prawa Kanonicznego nie posiada upoważnienia do głoszenia Słowa Bożego i sprawowania sakramentów, dopóki nie znajdzie biskupa, który go przyjmie do swojej diecezji lub przynajmniej zezwoli na wykonywanie święceń.

 

Co takiego zrobił zakonnik? Augustyn Pelanowski wyrażał poglądy, które nie znalazły akceptacji władz Kościoła Katolickiego.

 

O. Pelanowski został suspendowany ze względu na brak posłuszeństwa oraz głoszone poglądy: papieża Franciszka nazwał antychrystem i Judaszem.

– podaje stacja7.pl

 

>>>Wojciech Cejrowski w tarapatach: ” teraz jestem umoczony”!

 

 

screen youtube/www.proroctwo.com.pl