GWIAZDY

Edyta Górniak i Główny Inspektor Sanitarny – zaskakujący finał rozmowy!

Edyta Górniak i były Główny Inspektor Sanitarny – Marek Posobkiewicz spotkali się na antenie Polsatu w programie „Gość Wydarzeń”.

Stanęli tam jako reprezentanci przeciwnych obozów. Wiadomo bowiem, że Edyta Górniak wiele razy dała się poznać jako koronasceptyk. Z kolei Marek Posobkiewicz  czyli Don Gisu to nie tylko były Główny Inspektor Sanitarny, lekarz, ale też osoba, która sama przeszła koronawirusa.

Po niedawnym lajfie Edyty Górniak, artystka spotkała się z krytyką wielu środowisk. Głównie chodziło o stwierdzenie, że w szpitalach leżą statyści. Jak później stwierdziła wokalistka, jej wypowiedź została wyjęta z kontekstu, a ona sama wydała w sprawie oświadczenie (zobacz tutaj).

W międzyczasie jednak leżący wówczas w szpitalu Posobkiewicz jako Don Gisu nagrał piosenkę na nutę hitu Edyty „To nie ja”. W treści piosenki byłego Inspektora przewija się fraza „ja nie jestem statystą”.

 

Tym samym rozmowa tych dwojga w Polsacie mogła mieć gwałtowany przebieg. Tak się jednak nie stało. Edyta spokojnie wyjaśniła, że jej zdaniem za dużo jest straszenia i potęgowania stresu, a rolą artystów jest niesienie pokoju.

Marek Posobkiewicz zwrócił jedynie uwagę, że dosyć niefrasobliwe słowa czy tezy Edyty mogą być bardzo źle odebrane przez ofiary Covidu. Chodzi o osoby, które straciły swoich bliskich lub same bardzo ciężko przebyły chorobę.

 

Pod koniec rozmowy, Edyta Górniak podtrzymała swoje stanowisko w sprawie szczepionek. Potwierdziła, że nie da się zaszczepić:

 

Ja nikogo nie namawiam do tego, że by brał szczepionki i nikogo nie namawiam do tego, żeby ich nie brał.

Ja biorąc odpowiedzialność za swoje życie i swojego dziecka, takich szczepionek nie przyjmę. (…) Ja swojego stanowiska nie zmienię. I jeśli będzie to oznaczało, że muszę się wyprowadzić z Polski, to naprawdę to zrobię.

 

Co na to Marek Posobkiewicz? Rozmowa byłego Inspektora i Edyty Górniak miała zaskakujący finał. Don Gisu zaprosił gwiazdę na kawę i obiecał wszystko jej wyjaśnić! Jak myślicie, czy wokalistka przyjmie zaproszenie?

 

Cała rozmowa tutaj.

 

>>>Eurowizja Junior 2020. Zobacz JAK można zagłosować?

 

https://www.instagram.com/edytagorniak/