BIZNES&POLITYKA

Prokuratura zbada działalność producenckiej firmy Emila Stępnia i Dody. Chodzi o … milionów!

Ent One Investments to producent serii „Pitbull”, firma zarządzana przez Emila Stępnia i Dodę.

Jak informuje Puls Biznesu, Prokuratura przyjrzy się działalności spółki. Śledczy zbadają, czy Ent One Investments nie działała na szkodę wierzycieli.

Od listopada 2019 r. konta spółki podobno są puste, a sama firma została przeniesiona z Warszawy do wirtualnego biura w Białymstoku.

 

…firma ma puste konta, bo wszystkie jej pieniądze trafiły do innej spółki celebrytów – z siedzibą na Malcie. Naszymi publikacjami zainteresowała się prokuratura i są pierwsze tego efekty – informuje Puls Biznesu.

 

Pieniądze z konta Ent One Investments –12,3 miliona złotych – miały trafić Ent One Studios (EOS). Jest to inna spółka Emila Stępnia i Doroty Rabczewskiej-Stępień, zarejestrowana na Malcie.

 

W marcu 2019 r. Business Insider pisał o tym, że spółka Dody i Emila – Ent One Investments – nie rozliczyła się z inwestorami. W tej sprawie zostały złożone pozwy cywilne i zawiadomienia do prokuratury.

Wówczas Emil Stępień wydał oświadczenie. Czytamy tam, że działania producenta były reakcją dotyczącą działań na szkodę firmy:

 

W 2018 roku pojawiła się grupa osób, która pod pretekstem współpracy, sabotowała działalność spółki i działała na jej szkodę. Z osobami tymi niezwłocznie zakończyłem współpracę z uwagi na szkodliwe działania tych osób. (…)
Z uwagi na ujawnienie tych działań, postanowiłem zabezpieczyć – na poczet przyszłego odszkodowania – wierzytelności tych osób. Wszystkie te osoby zostały formalnie poinformowane o tym fakcie, wraz z żądaniem zaprzestania dalszych negatywnych i bezprawnych działań wobec spółki i realizowanych przez nią projektów.

 

Czy te dwie sprawy są ze sobą powiązane? Zapewne dowiemy się już wkrótce.