ZDROWIE&URODA

Wielka Honorowa Nagroda Sportowa dla Igi Świątek. Zobacz, jak zareagowała!

Wielka Honorowa Nagroda Sportowa do 1938 roku przyznawana była za osiągnięcia sportowe przez Państwowy Urząd Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego.

W czasie wojny i latach powojennych nie przyznawano tej Nagrody. Dopiero w 2009 roku Wielka Honorowa Nagroda Sportowa została reaktywowana przez Polski Komitet Olimpijski. Obecnie nosi ona imię tragicznie zmarłego Piotra Nurowskiego. Jak czytamy na stronie Komitetu:

 

„Piotr Nurowski to dyplomata, przedsiębiorca, współtwórca Telewizji Polsat, społecznik, działacz sportowy, promotor sportu, Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a od 2005 roku Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. (…)

10 kwietnia 2010 roku Piotr Nurowski chciał w imieniu Polskiego Komitetu Olimpijskiego oddać hołd zamordowanym w Katyniu sportowcom-żołnierzom. Ta misja była ostatnią w jego życiu. Zginął w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem.”

 

Za osiągnięcia w 2020 roku nagrodzeni zostali:

 

„W kategorii „Zawodnik” laureatami zostali: Iga Świątek (tenis, mistrzyni wielkoszlemowego turnieju Roland Garros) oraz Robert Lewandowski (kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, Piłkarz Roku 2020 w plebiscycie FIFA). W kategorii „Trener” nagrodę przyznano Piotrowi Sierzputowskiemu (trener Igi Świątek). W kategorii „Drużyna” nie przyznano nagrody.”

 

wręczenie nagród – https://www.instagram.com/iga.swiatek/?hl=pl

 

Jak zareagowała polska tenisistka? Iga Świątek napisała w mediach społecznościowych, że czuje się zaszczycona:

 

?Serdecznie dziękuję Kapitule Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej PKOl im. Piotra Nurowskiego za wyróżnienie. Bardzo doceniam to, że mogłam znaleźć się w tym wąskim gronie obok Roberta Lewandowskiego @_rl9 i mojego osobistego trenera @m_one_r ?

 

Serdecznie gratulujemy!

 

>>>Marcelina Zawadzka na snowboardzie. Nie zgadniesz, gdzie pojechała!

 

 

źródło: olimpijski.pl