BIZNES&POLITYKA

Jacek Łęski wrócił do Polski. Zobacz, co zastał w domu!

57-letni Jacek Łęski to dziennikarz i specjalista od public relations. W sierpniu 2021 r. poślubił młodszą od siebie o 23 lata Małgorzatę Opczowską.

Od samego początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Jacek Łęski pracował jako korespondent wojenny w Kijowie, Charkowie, Lwowie i Irpieniu.

Ten wyjazd był dla niego szczególnie trudny – z jednej strony widział dramat i tragedię, jaka ma miejsce na Ukrainie. Z drugiej strony tęsknił do swojej żony, co czym szczerze pisał na instagramie [zobacz tutaj].

 

https://www.instagram.com/jacekleski/

 

Po pięciu tygodniach relacjonowania działań wojennych, Jacek Łęski wrócił do Polski. W domu zastał miłą niespodziankę. Na drzwiach mieszkania pojawił się kolorowy napis:

 

WITAJ JACUŚ

 

https://www.instagram.com/jacekleski/

 

Jednak, prawem kontrastu, korespondent porównał życie w Polsce do tego, które jest zaledwie kilkaset kilometrów dalej:

 

W głowie jednak wciąż obrazy z Ukrainy.
W uszach wciąż piosenki o artylerii (Semesyuk) i o Czeronbaiwce.

 

Patrzę na swój dom i widzę zniszczone domy w Jasnogorodce i Siewiernoj Sałtowce, jadę ulicami Warszawy i wypatruję blokpostów. Patrzę na roześmiane dzieciaki, a przed oczyma mam 8-letniego Nikitę z Charkowa, który uciekł z mamą z ostrzeliwanego bloku i żyje w piwnicy.
Wjeżdżamy na stację benzynową i jestem zaskoczony tym, że jest benzyna jaką chcesz i bez limitów na samochód.

 

Korespondent  apeluje też o pomoc dla wschodnich sąsiadów:

 

Wojna jest tuż obok. I tuż obok są ludzie potrzebujący natychmiastowej pomocy. Bez nas się nie obronią przed bestialstwem Rosjan.

– podkreślił.

 

Zobacz też:

Sprawa byłego męża Ogórek. Jeden z zarzutów dotyczy dziennikarki!