BIZNES&POLITYKA

Rosjanie trafili w centrum handlowe. W środku były tłumy ludzi! (VIDEO)

Dziś Rosjanie zaatakowali Krzemieńczuk. Ostrzelali centrum handlowe.

Krzemieńczuk to około 220-tysięczne miasto w środkowej części Ukrainy. Jest to duży ośrodek przemysłowy, który ma także port nad Dnieprem.

 

https://twitter.com/UkraineNowMedia/status/1541428684061659136

 

Rosjanie ostrzelali centrum handlowe, w którym zakupy robiły tłumy ludzi. Szacuje się, że w środku było około tysiąca osób. Wołodymyr Zelenski napisał na Telegramie:

 

Okupanci wystrzelili rakiety w centrum handlowe, w którym przebywało ponad tysiąc cywilów. Centrum płonie, ratownicy walczą z ogniem, ilość ofiar jest niewyobrażalna.

 

Żadnego zagrożenia dla armii rosyjskiej. Brak wartości strategicznej. Tylko próba ludzi do normalnego życia, co tak bardzo irytuje okupantów.

 

Rosja nadal obciąża zwykłych obywateli swoją bezsilnością. Nie ma sensu mieć nadziei na adekwatność i człowieczeństwo z jej strony.

 

 

Na miejscu trwa akcja ratownicza, a pożar gasi stu strażaków. Jak podaje agencja Nexta, w wyniku ostrzału centrum handlowego w mieście Krzemieńczuk, dwie osoby zginęły, a dziewięć jest w stanie krytycznym. Jest też wielu rannych:

 

Według wstępnych informacji w wyniku uderzenia rakietowego w #Kremenczuk około 20 rannych, 9 z nich jest w stanie krytycznym. Potwierdzono śmierć 2 osób.

– napisano.

 

Pojawiają się też informacje, że celem ostrzału miał być „Kredmash – Kremenczuska Fabryka maszyn drogowych”, gdzie remontowane są wozy bojowe.