BIZNES&POLITYKA

Magdalena Ogórek trafiła do szpitala. Prezenterka prosi tylko o jedno!

Magdalena Ogórek (ur. 1979) to osoba, która porażkę potrafiła przekuć w sukces.

W 2015 roku kandydowała w wyborach prezydenckich. Zdobyła zaledwie 2,38% głosów, jednak od tej pory Magdalena Ogórek rozpoczęła swoją karierę medialną. Współpracuje z TVP Info i prowadzi tam program „W tyle wizji”, „Minęła 20” oraz od niedawna razem z Jarkiem Jakimowiczem „W kontrze”.

 

Jednak w sierpniu tego Magdalena Ogórek doznała sporego wstrząsu. Jej mąż – Piotr M. – został aresztowany na 3 miesiące. Postawiono mu kilka zarzutów, które dotyczyły:

 

działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie (poprzez ukrywanie składników majątkowych szkoły o wartości 218 tys. zł, które mogły zostać zajęte w postępowaniach egzekucyjnych), wyrządzenia szkody majątkowej Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzenia w wysokości ponad 500 tys. zł (poprzez transfer środków pieniężnych tej szkoły na inne konta i przywłaszczenie tych pieniędzy) oraz wyłudzenia na szkodę osoby prywatnej 2,6 mln zł (poprzez zawieranie szeregu umów z tą osobą i wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego przeznaczenia tych pieniędzy). Pozostałe zarzuty dotyczą naruszenie praw pracowniczych pracowników Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla (poprzez niewypłacanie wynagrodzeń lub wypłacanie ich z opóźnieniem oraz nieuregulowanie obowiązkowych składek na ubezpieczenie społeczne o wartości ponad 1 mln zł) oraz niezgłoszenia wniosku o upadłość mimo powstania warunków do złożenia wniosku innego podmiotu.*

 

Co na to Magda Ogórek? Ku zdziwieniu wielu osób, prezenterka odcięła się od męża i całej sprawy. Na Twitterze napisała:

 

Oświadczam, że sprawa ta nie dotyczy w najmniejszym stopniu mojej osoby – stwierdziła Magdalena Ogórek. – W związku z powyższym żądam poszanowania prywatności mojej i córki, a w przypadku naruszania tejże prywatności podejmę natychmiastowe kroki prawne.

 

 

Widać jednak, że miesiące napięcia w połączeniu z obowiązkami zawodowymi, zrobiły swoje. Magdalena Ogórek trafiła do szpitala. Do swoich fanów ma tylko jedną prośbę.