ZDROWIE&URODA

Małgorzata Jamróz nie żyje. Biegaczka miała 48 lat!

Małgorzata Jamróz to polska lekkoatletka, mistrzyni i reprezentantka Polski w zawodach biegowych.

Urodziła się w Końskich (woj. świętokrzyskie) i reprezentowała kluby takie jak Olimp Końskie, Żak Kielce, Eris Piaseczno i Warszawianka. Małgorzata Jamróz zdobyła 15 medali na mistrzostwach Polski seniorek.

 

https://www.facebook.com/MaratonWarszawski

 

Startowała w biegach na 3000 metrów z przeszkodami, na 1500 metrów, a także w sztafetach.

 

Na halowych mistrzostwach Polski seniorek zdobyła jedenaście medali. Była reprezentantką Polski, startowała na mistrzostwach Europy w biegach przełajowych w 2001 i 2004 roku.

– podaje Echo Dnia.

 

Po zakończeniu kariery sportowej Małgorzata Jamróz pasję do sportu przekazywała młodzieży. Została nauczycielką wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku.

 

Jak powiedział Wiesław Rożej, były prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki:

 

Małgosia zmarła w czwartek rano. To była jedna z najlepszych biegaczek w historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki. Mistrzyni Polski, reprezentantka kraju. Świetna zawodniczka, wspaniały człowiek. Ostatnio pracowała jako nauczyciel wychowania fizycznego w Otwocku. Jej odejście to ogromna strata dla naszego środowiska sportowego*

 

Małgorzata Jamróz zmarła po ciężkiej chorobie. Pogrzeb odbędzie się 5 marca o godz. 11 w Fałkowie (woj. świętokrzyskie).

 

>>>Lewandowska w Paryżu. Co stało się z jej twarzą? [FOTO]

 

 

 

 

*cyt. sport.pl