BIZNES&POLITYKA

Messenger i Instagram wprowadza tryb znikających wiadomości. Na czym polega Vanish Mode?

Tryb znikających wiadomości to nowość Facebooka, która umożliwi bardziej dyskretne korzystanie z aplikacji.

Nie każda konwersacja przez Messenger czy Instagram jest warta zachowania. Niektórych chętnie byśmy się pozbyli, a „ręczne” kasowanie wiadomości może być pracochłonne. Tu właśnie pomocny będzie tryb znikających wiadomości.

 

Na razie ta funkcja wprowadzona jest przez Facebook w USA i kilku innych krajach. Wkrótce jednak ma być wprowadzona także w Europie. Jak włączyć Vanish Mode?

 

Aby go włączyć, przesuń palcem w górę na urządzeniu mobilnym w istniejącym wątku czatu i jesteś w trybie znikania. Przesuń ponownie w górę i wrócisz do zwykłego czatu. Otóż ​​to!

Teraz możesz wysyłać memy, GIF-y, naklejki lub reakcje, aby podzielić się tym, co naprawdę myślisz, gdy nie możesz znaleźć odpowiednich słów, lub po prostu żartować ze znajomymi bez pozostawania w historii czatu. – czytamy w komunikacie Messengera.

 

nowość w Messenger i Instargram – https://twitter.com/messenger/

 

Korzystanie z Vanish Mode może być bardzo wygodne. Wszystkie wiadomości znikną zaraz po zamknięciu chatu. Tym samym korzystanie z aplikacji będzie bardziej dyskretne.

Tryb znikających wiadomości z jednej strony może być wygodny. Z drugiej stanowić może utrudnienie – już nie raz historia chatów pomogła w namierzeniu przestępców np. pedofili.