BIZNES&POLITYKA

Misiewicz zatrzymany przez austriacką policję! „To nie jest mój dzień”

32-letni Bartłomiej Misiewicz stał się znany, gdy w latach 2015–2017 pracował jako rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej. W kolejnych latach jego kariera przebiegała burzliwie.

W 2017 Bartłomiej Misiewicz został zatrudniony w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Następnie jednak komisja specjalna orzekła, że „nie posiada on kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze publicznej i spółkach Skarbu Państwa”. W 2019 roku został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i spędził kilka miesięcy w areszcie.

 

Po wyjściu na wolność, założył Alleati Holding, który sprzedaje między innymi wódkę „Misiewiczówkę”. Jednak i w tej sprawie do sądu trafił akt oskarżenia z porodu reklamy i sprzedaży wódki bez zezwolenia.

 

Teraz, jak informuje TVN, Bartłomiej Misiewicz został zatrzymany przez austriacką policję.

 

https://www.facebook.com/misiewiczbartlomiej/

 

Do zdarzenia miało dojść 25 marca 2022 r. Austriaccy policjanci zauważyli, że Volkswagen Passat jadąc przekroczył linię ciągłą. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd i stwierdzili, że kierowca miał „bełkotliwą mowę” a także „zaczerwienione i podkrążone oczy”. Dalsze badanie wykazało 1,5 promila alkoholu.

 

Według informacji TVN, Bartłomiej Misiewicz miał powiedzieć:

 

Tak, wiem, że dzisiaj trochę za dużo wypiłem. Ale nie przypuszczałem, że tyle za dużo. To nie jest mój dzień.

 

W Austrii za przekroczenie 0,8 promila prawo jazdy jest zatrzymywane. Polakowi odebrano więc prawo jazdy – najprawdopodobniej na 4 miesiące.

 

Zobacz też:

Polski ksiądz skazany przez niemiecki sąd. Oskarżycielem był bohater seksafery!

 

źródło: tvn