RECENZJE

Po latach wróciły do rodzinnego miasteczka. Odkryły coś szokującego!

Cztery kobiety były przyjaciółkami od szkoły podstawowej, jednak z biegiem lat ich drogi się rozeszły.

Jedna z nich została w rodzinnym miasteczku. Pozostałe trzy wyjechały do większych miast szukać szczęścia. Wróciły po kilkunastu latach, jednak nie bez przyczyny.

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

 

Wszystkie cztery bowiem połączyło mroczne wydarzenie z przeszłości. Stało się ono ich traumą i przekleństwem. Kobiety, a w tamtym czasie jeszcze dziewczynki, sądziły, że zrobiły coś strasznego. Że to naznaczyło ich na całe życie oraz, że ponoszą „karę”. Teraz miały szansę pozbyć się kłopotu.

 

Tak wygląda zarys fabuły książki „Za przyjaźń” Anny Sakowicz. Książka pełna jest zwrotów akcji, a autorka funduje swoim czytelnikom istny emocjonalny rollercoaster. Jednego dnia przyjaciółki imprezują i tańczą do rana, drugiego dosłownie się biją i rozdzierają na sobie ubrania.

 

Finalnie odkryły coś szokującego. Okazało się, że ich trauma z dzieciństwa była całkowitym nieporozumieniem. Jako dzieci nie poznały faktów i obarczały siebie winą za tragedię, jaka zdarzyła się w miasteczku.

 

Powieść „Za przyjaźń” Anny Sakowicz to bardzo dobra pozycja książkowa. Pokazuje wiele współczesnych zjawisk, ale też zahacza o delikatne sprawy dziecięcej psychiki. Pomimo wszystko książka jest pogodna, zabawna i lekko się ją czyta. Polecamy!

 

fot. wydawnictwoluna.pl