BIZNES&POLITYKA

Od wielu lat łamał prawo? Zapadł wyrok w sprawie Piotra Kraśko!

Dzisiejszy Super Express informuje o szokującej sprawie. Chodzi o lubianego i szanowanego dziennikarza – Piotra Kraśko.

Piotr Kraśko (50 l.) to dziennikarz telewizyjny, od 2016 roku związany ze stacją TVN. Wcześniej współpracował z „Dzień Dobry TVN” obecnie jest prowadzącym „Fakty”. Jak jednak informuje se.pl, dziennikarz już od 2015 roku notorycznie łamał prawo!

 

https://www.instagram.com/p_krasko/

 

Kraśko pracuje w Warszawie, jednak jego żona i dzieci mieszkają w Gałkowie na Mazurach. To sprawia, że dziennikarz kursuje między stolicą, a Mazurami. Ponadto samochód jest mu potrzebny o wielu innych wyjazdów, a dziennikarz lubi szybką jazdę.

 

Według doniesień tabloidu, Piotr Kraśko już sześć lat temu miał stracić prawo jazdy:

 

W 2015 r. prawomocnie utracił uprawnienia decyzją prezydenta Warszawy. Od tego momentu każdorazowe kierowanie samochodem to już przestępstwo*

 

Jednak dziennikarz ani nie podszedł do ponownego egzaminu, ani nie zaprzestał jazdy. „Wpaść” miał w kwietniu 2021 r. podczas rutynowej kontroli. To wtedy okazało się, że nie ma uprawnień, a prowadzi samochód.

 

– Prokuratura postawiła mu zarzuty, a Kraśko przyznał się do winy – mówi osoba znająca sprawę. Początkowo został skazany na 7500 zł grzywny i kolejny rok zakazu prowadzenia pojazdów. Prokuratura odwołała się od tego wyroku (tzw. nakazowego) i już w normalnym procesie sąd wydał identyczny wyrok. Prokuratura, choć zapowiedziała apelację, ostatecznie z niej zrezygnowała i wyrok jest już prawomocny*

– podaje Super Express.

 

Wydaje się, że jest to dosyć łagodny wyrok. Jednak uzasadnieniem takiego rozstrzygnięcia jest dotychczasowa niekaralność Piotra Kraśko.

 

>>>Daria Ładocha miała wypadek. Szok, co spotkało ją po zdarzeniu!

 

*źródło/cytaty: se.pl