BIZNES&POLITYKA

Oburzające słowa Ochojskiej. Zarzuca polskim władzom ludobójstwo!

67-letnia Janina Ochojska to założycielka i od 1992 r. prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

Nie sposób przecenić jej wkładu w pomoc humanitarną, jednak w ostatnim czasie wypowiedzi działaczki budzą sporo kontrowersji.

Janina Ochojska już w latach 70′ interesowała się polityką i przystąpiła do NSZZ „Solidarność”, a w 2019 roku zyskała mandat europosłanki z ramienia Koalicji Europejskiej.

 

Od czasu kryzysu na granicy z Białorusią, posłanka krytykuje działania polskiego rządu. Na przykład Ochojska pozostawała ślepa na agresję osób próbujących przedrzeć się przez granicę. Za to litowała się, że zostaną oni potraktowani armatkami wodnymi [zobacz tutaj].

 

W swoim najnowszym wpisie posłanka oskarża polskie władze o ludobójstwo. 

 

https://www.facebook.com/JankaOchojska

 

Janina Ochojska przytoczyła wpis „Grupy Granica”, w którym czytamy, że:

 

#Uchodźcy; małe dzieci, osoby wymagające opieki medycznej, już prawie tydzień koczują dosłownie kilka metrów od granicy #Polska.

 

Jednak pomimo tego, że osoby te przebywają poza Polską, Ochojska uważa, że winny jest polski rząd.

 

Na granicy PL-BY dokonuje się ludobójstwo.
@MorawieckiM @Kaminski_M_ i @WasikMaciej
pozwalają na łapanki i wywózki uchodźców z powodu ciemnej skóry i innej religii. Nie pozwalają tym osobom złożyć wniosku o ochronę międzynarodową. To czysty rasizm. Co Wam to przypomina?

 

https://twitter.com/JaninaOchojska/status/1509892764883988487

 

W odpowiedzi internauci odwoływali się do czystej logiki:

 

A kogo to obchodzi, bo mnie nie. Do głowy by mi nie przyszło, wałęsać się po lesie, zamiast iść do przejścia granicznego.

 

Szanowna Pani. To są „goście” Białorusi i znajdują się na terytorium białoruskim. Niech „gospodarz” zajmie się swoimi gośćmi. My jako Polska przecież nie będziemy pouczać innych w jaki sposób podejmować przybyłych. Prawda?

 

Najgorszą rasistką własnego narodu jest pani. Kto pani broni jechać na Białoruś i zająć się milionami turystów w Białorusi? Proszę szanować nasze prawa i nasze granice! Świadomie utrudnia pani pomoc uchodźcom z Ukrainy! Podłość!

 

Art. 264 Kodeks Karny par. 2
Kto wbrew przepisom przekracza granicę Rzeczypospolitej Polskiej, używając przemocy, gróźb, podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Pani europoseł tego nie wie?? Wstyd i hańba dla Polski !!!

 

Pojawiały się też głosy, że Janina Ochojska powinna zostać za pozwana za obrazę instytucji państwowych.

 

Zobacz też:

Europoseł zadrwił z Magdaleny Ogórek. „Niech Pan to skasuje, bo wstyd!”