ZDROWIE&URODA

To dlatego Piotr Kraśko jest na zwolnieniu lekarskim! Dziennikarz ujawnił smutną prawdę!

51-letni Piotr Kraśko to jeszcze do niedawna jedna z gwiazd TVN. W stacji prowadził program „Fakty”.

Jednak w ostatnich miesiącach Piotr Kraśko stał się bohaterem kilku niechlubnych zdarzeń. Jak się okazało od lat prowadził samochód bez uprawnień. Ujawniono też, że miał znaczne zaległości podatkowe.

W efekcie jeszcze przed wakacjami dziennikarz zniknął ze stacji i mówiono o tym, że jest hospitalizowany. Później wyszedł ze szpitala, jednak do pracy nie powrócił.

W sierpniu 2022 r. stacja TVN odniosła się do informacji nt. zwolnienia Kraśki z pracy. Na oficjalnym profilu informowano, że prowadzący „Fakty” nadal przebywa na zwolnieniu [zobacz tutaj].

Wczoraj jednak dziennikarz był gościem w „Dzień Dobry TVN” i tam sam ujawnił smutną prawdę.

 

https://www.instagram.com/p_krasko/?hl=pl

 

Komentując to, że jeździł samochodem mając odebrane prawo jazdy, powiedział:

 

To nie powinno było nigdy się stać. To było głupie, idiotyczne, nieodpowiedzialne

– mówił w „Dzień Dobry TVN”*

 

Przyznał też, że odkładał sprawę w nieskończoność:

 

Straciłem prawo jazy i spodziewałem się tego, że no tak: teraz pójdę najpierw po dokument, który mnie uprawnia do zdawania egzaminu, później pójdę na kurs na prawo jazdy, później będę zdawał ten egzamin, od razu stanie się to jakąś historią… może nie teraz. Co oczywiście było błędem. Natychmiast powinienem to zrobić. Jeździłem, oczywiście pomagała mi żona, jeździłem taksówkami, Uberem, w końcu zatrudniliśmy kierowcę i jeździłem z tym kierowcą rok. Później z tego roku zrobiły się 2, 3, 4, 5

 

Jeśli zaś chodzi o zdrowie Piotra Kraśko, to początkowo mówiło się o tym, że ma problemy z ciśnieniem. Prawda okazała się jednak znacznie smutniejsza. Otóż dziennikarz od niemal roku cierpi na depresję. Jeszcze w grudniu 2021 r. niemal przestał spać, później pojawiły się stany lękowe:

 

To było dla mnie naprawdę szokujące, byłem na wojnach, huraganach, trzęsieniach ziemi. (…) A tu nagle dopada cię taki lęk, który jest jak głaz, który cię gniecie. Nie wiesz o co chodzi, nie rozumiesz tej sytuacji. Przez 2 miesiące rozmawiałem z 6 osobami. Nie byłem w stanie wyjść z domu. Nie widziałem sensu życia w ogóle. Nie widziałem sensu swojego istnienia.

 

Obecnie dziennikarz ma zwolnienie lekarskie do 4 listopada 2022 r. Zapewne więc decyzja o ewentualnym powrocie do pracy będzie uzależniona od jego stanu zdrowia.

 

*źródło/cytaty: dziendobry.tvn.pl