BIZNES&POLITYKA

Pogrzeby online. Nowa usługa na czasy pandemii!

Żyjemy w czasach, gdy rodziny rozsiane są często po całym świecie. Dodatkowo pandemia koronawirusa utrudnia zarówno przemieszczanie się jak i załatwianie spraw pogrzebowych.

Co robić gdy umrze bliska nam osoba, a rodzina czy znajomi nie mogą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu? Wówczas z pomocą przychodzi nowe rozwiązanie – pogrzeby online.

 

Co to jest transmisja pogrzebu?

Pogrzeb online nie jest zamiennikiem tradycyjnej uroczystości lecz transmisją pogrzebu. Tym samym i tak załatwić trzeba wszelkie sprawy dotyczące pochówku. Jednak już sama transmisja umożliwia uczestniczenie w pogrzebie także osobom, które nie mogą się pojawić fizycznie na miejscu.

 

Jak zorganizować pogrzeb online?

Na polskim rynku działa kilka firm świadczących takie usługi. Nagrywanie pogrzebu trzeba zamówić z odpowiednim wyprzedzeniem i ustalić wszystkie szczegóły – czas, miejsce oraz ilość lokalizacji. W niektórych przypadkach zamawiana jest transmisja z tylko z kościoła, w innych także z cmentarza.

 

transmisja pogrzebu – https://www.facebook.com/pogrzebonline/

 

Ile kosztuje transmisja pogrzebu?

Pogrzeb online to koszt około tysiąca złotych. Cena wzrośnie jeśli jest więcej lokalizacji. Dodatkowo w przypadku zamówienia firmy z poza danego miasta, doliczyć trzeba koszty dojazdu na miejsce. Stawka jednej z firm za transport to 3 złote za kilometr dojazdu.

 

Jak uczestniczyć w pogrzebie on line?

Firmy świadczące taką usługę zapewniają dyskrecję. Dostęp do transmisji można uzyskać poprzez wpisanie kodu dostępu na stronie transmisji. W innych firmach, klient dostaje link do transmisji, do przekazania innym członkom rodziny.

 

Pogrzeb poprzez transmisję online z pewnością znacznie odbiega od tradycyjnej formy ostatniego pożegnania. Pandemia jednak wymusiła zainteresowanie tą formą i prawdopodobnie przyjmie się ona na stałe, także z uwagi na inne czynniki. Osoby, które uczestniczyły zdalnie w pochówku, często są wdzięczne, że choćby z takiej formie mogły pożegnać bliską osobę.