CELEBRYCI

Przemysław Kossakowski z kobietą. „To coś więcej”!

50-letni Przemysław Kossakowski w ostatnim czasie zafundował sobie wiele poważnych zmian życiowych.

Po swoim pierwszym nieudanym małżeństwie prezenter i podróżnik jesienią 2020 r. zdecydował się na ślub z Martyną Wojciechowską. Jednak bardzo szybko mężczyzna opuścił swoją żonę, a ta nie kryła bólu i rozczarowania [zobacz tutaj].

Następnie, w kwietniu 2022 r. Przemek Kossakowski podjął kolejną, zaskakującą decyzję.

 

kossakowski ,Arterytorium” gł
https://www.instagram.com/przekossakowski/

 

Prezenter zrezygnował z pracy w telewizji. Kupił za to dom na wsi i stworzył tam „,,Arterytorium”, bezpieczny dom dla osób z niepełnosprawnością intelektualną”.

 

Wydał też książkę pt. „Drobna nieuważność i inne historie” i z tego powodu jeździ po Polsce na różnego typu spotkania. I takiego właśnie spotkania na Uniwersytecie Łódzkim opublikował zdjęcie z kobietą. Miała ona nietypową prośbę. Otóż chciała dostać autograf Kossakowskiego, ale na… pracy licencjackiej.

 

Niewzruszony Przemysław Kossakowski  uznał to za miłą odmianę:

 

Nigdy wcześniej nie składałem autografów na pracach licencjackich, potraktowałem to więc jako miłe złamanie powszedniej praktyki, na którą składa się, składanie autografów na serwetkach, biletach, skrawkach papieru oraz rzecz jasna książkach.

 

Jednak chwilę później zorientował się, że taka prośba pojawiła się nie bez przyczyny:

 

Kiedy jednak otworzyłem oprawioną w sympatyczny róż prace pojąłem, że to coś więcej niż miła odmiana, pojąłem że właśnie spotyka mnie wyjątkowe wyróżnienie.

Tytuł pracy brzmiał: ,, Obraz medialny osób z niepełnosprawnością intelektualną w serialu dokumentalnym Down the Road”

 

I dodał:

 

To bardzo satysfakcjonujące być częścią czegoś co odcisnęło się w ludzkiej świadomości dłużej, niż czas do następnej przerwy reklamowej.

 

Kobieta ze zdjęcia to Martyna Bąk. Studentka przyznała, że „Przeprowadzenie tego badania było dla mnie dużym wyzwaniem, gdyż trudno jest w sposób obiektywny przyjrzeć się materiałowi, który chwyta za serce, wzrusza i skłania do tak wielu refleksji”.

 

https://www.instagram.com/przekossakowski/

 

https://www.instagram.com/przekossakowski/