BIZNES&POLITYKA

Sklepy RTV Euro AGD pozostają otwarte. Wszystko zgodnie z prawem!

Zgodnie z rządowymi wytycznymi, w galeriach handlowych punkty handlowe powinny być zamknięte z wyjątkiem „sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni”. Zakaz więc powinien obejmować także sklepy z elektroniką jak RTV Euro AGD.

Jak się jednak okazuje, niektóre punkty tej sieci są otwarte także w galeriach. Pisze o tym Komputer Świat, który sprawę sprawdził u źródła przesyłając zapytanie do właścicieli RTV Euro AGD.

https://www.facebook.com/rtveuroagd

 

W odpowiedzi Euro-net potwierdza, że działanie w galeriach handlowych jest jak najbardziej celowym i świadomym krokiem. W komentarzu napisano, że w marketach sprzedawane są produkty z grup dopuszczonych w rozporządzeniu:

 

Część sklepów natomiast ma aktualnie tak zbudowaną strukturę oferty dla naszych klientów, aby była ona zgodna z obowiązującym rozporządzeniem, według którego dozwolony jest handel detaliczny środkami czystości i środkami chemicznymi związanymi z eksploatacją i utrzymaniem asortymentu AGD, sprzedaż wyrobów medycznych, które w naszym przypadku obejmują m.in. takie produkty, jak termometry, ciśnieniomierze, pulsoksymetry.

 

Inna grupa sklepów RTV Euro AGD świadczy też usługi pocztowe oraz bankowe:

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w ramach przeważającej struktury oferty w sklepach RTV EURO AGD aktualnie świadczone są również usługi logistyczne, w tym wydawanie towarów nabywanych w kanałach sprzedaży online, usługi bankowe – aktualnie mamy atrakcyjną ofertę ratalną na towary z naszego asortymentu oraz prowadzimy sprzedaż usług ubezpieczeniowych.

 

W oświadczeniu sieci najlepsze jest podsumowanie. Nie sposób zaprzeczyć jego logice:

 

…zgodnie z Rozporządzeniem RM w sprawie ograniczeń w związku ze stanem epidemii, nie ma zakazu sprzedaży innych produktów, czego alternatywnym przykładem mogą być markety spożywcze oferujące do sprzedaży także sprzęt RTV czy AGD.

 

Tym samym sklepy RTV Euro AGD decyzją właścicieli pozostają otwarte.

 

Zobacz też: Stok narciarski na Turbaczu działa mimo zakazu. Jaki ma sposób na obostrzenia?

 

cytaty: komputerswiat.pl