GWIAZDY

Gwiazda „Świata według Kiepskich” nie żyje! Koniec pewnej epoki…

Świat według Kiepskich to kultowy polski serial.

Sicom emitowany jest na antenie Polsatu od 1999 roku. Prezentuje galerię wyrazistych postaci i w zabawny sposób pokazuje różne ludzie wady – lenistwo, pijaństwo, prostactwo.

Wczoraj podano informację o śmierci jednego z aktorów grających w serialu „Świat według kiepskich”. Chodzi o odtwórcę roli Arnolda Boczka. Arnold to sąsiad Paździochów i Fredka.

 

Arnold pracuje w rzeźni, gdzie jest najszczuplejszym pracownikiem. Jego ulubionym zajęciem jest kręcenie kichy. Lubi kaloryczne potrawy (w tym boczek), popijane wysokoprocentowym alkoholem. Jego ulubione zajęcie to oglądanie baletu mongolskiego w telewizji. Jest ofiarą nierozsądnych pomysłów swoich sąsiadów (głównie Ferdka).*

 

Aktor grający Arnolda to Dariusz Gnatowski. Urodził się w 1961 roku, a zmarł 20 października 2020 r.

Aktor od lat walczył z cukrzycą typu 2. Do szpitala trafił z zapaleniem płuc i niewydolnością oddechową. Podejrzewano koronawirisa, jednak lekarze nie zdążyli nawet wykonać testów.

 

Jak podaje Polsat News:

 

Aktor trafił dziś do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować – informowała wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Dietla Marcin Mikos.

 

Dariusz Gnatowski – wikipedia

 

Na oficjalnym fanpage serialu, pełni smutku fani pisali:

 

Koniec pewnej epoki… 😢😞I koniec serialu w jego dawnej formie. Same złe wieści.

 

To jakby koniec pełnej ery. Jest mi tak żal mimo że jestem młodą osobą. Jak serial jak i Pan Dariusz jako Boczek za każdym razem poprawiał humor, pamiętam do dziś jako charakterystyczne słowo,,w mordę jeża,, Jest mi teraz tak smutno i żal że straciliśmy tak wspaniałego człowieka.

 

Mój ulubiony aktor z całego serialu ŚwK. Dał mi wiele śmiechu w ponure dni… Czemu wspaniali ludzie tak szybko odchodzą 🙁

 

Dariusz Gnatowski miał 59 lat.

 

 

*wikipedia