BIZNES&POLITYKA

Szlachetna Paczka z akcją pomocy dla Ukraińców. Co to jest Solidarna Paczka?

Polacy doskonale znają akcję Szlachetna Paczka. Jest to inicjatywa polegająca na wsparciu najuboższych rodzin i odbywa się co roku przed świętami Bożego Narodzenia.

Darczyńcy mogą sami przygotować paczkę lub wpłacić pieniądze na konto Szlachetnej Paczki. A ta akcja łączy osoby w trudnej sytuacji z tymi, którzy bezpośrednio chcą udzielić wsparcia.

Teraz organizacja rusza z nową, skierowaną do Ukraińców akcją – Solidarna Paczka.

 

https://www.facebook.com/szlachetna.paczka/posts/391137866382338

 

Solidarna Paczka to analogiczna do świątecznej, akcja pomocy. Różnica jest taka, że odbiorcami są ukraińskie rodzony, które schronienie znalazły w Polsce.

Obecnie na stronie Szlachetnej Paczki można udzielić wsparcia i przygotować paczkę dla Ukraińców lub wpłacić darowiznę. W bezie znajduje się niespełna 500 ukraińskich rodzin z obszaru całej Polski.

 

Na profilu „Paczki” napisano o dramacie Ukraińców, których życie zostało zredukowane do przysłowiowej, jednej walizki:

 

Wojna redukuje. Redukuje to co mamy do jednego przedmiotu lub zawartości reklamówki czy walizki. Uciekając przed wojną, często spośród wszystkich posiadanych przez siebie rzeczy trzeba wybrać jedną, którą ze sobą zabierzesz. Ten przymus odbiera to, co kochasz i to kim się czujesz.

 

Pokażmy uchodźcom, że po tym jak życie tak wiele im odebrało, my chcemy pomóc im odzyskać – nie tylko przedmioty, ale także godność, spokój i nadzieję 💙💛

 

Link do akcji Solidarna Paczka znajduje się tutaj > www.szlachetnapaczka.pl