włosy
ZDROWIE&URODA

Ta metoda prostuje włosy bez użycia prostownicy! Przetestujesz?

Wiele kobiet marzy o prostych i lśniących włosach. Niestety, spora część z nas narzeka, że ich włosy się puszą, kręcą i są trudne do ułożenia. Chcąc uzyskać efekt gładkiej tafli włosów, sięgamy więc po prostownicę, która niestety może bardzo zniszczyć nasze włosy. Czy jest na to jakaś rada?

Oto kilka wskazówek, jak uzyskać gładkie i proste włosy bez szkody dla ich zdrowia.

  1. Proste włosy zaczynają się już pod prysznicem, a wszystko zależy od rodzaju szamponu i odżywki, jakiej używasz. Wybierz szampon, który jest przeznaczony do prostych włosów. Następnie po umyciu delikatnie wyciśnij tyle wody, ile możesz i nałóż odżywkę ​​nawilżającą lub odżywkę bez spłukiwania, aby przygotować włosy na nadanie im gładkości.
  2. To, w co owiniesz włosy, jest tak samo ważne, jak to, czym je umyjesz. Użyj superchłonnego ręcznika, a nawet bawełnianej koszulki (dziwne, ale prawdziwe!). Będzie to łagodne dla twoich włosów i szybko odprowadzi z nich wilgoć, zapobiegając uszkodzeniom i puszeniu się.
  3. Nałóż na mokre włosy kilka kropli wygładzającego olejku, przeciągając go przez kosmyki, aby oswoić puszenie i wygładzić włosy. Wybierz produkt, który jest stworzony do prostych włosów.
  4. Po takim przygotowaniu włosów istnieje wiele technik, które możesz wypróbować, aby uzyskać efekt prostych włosów. Po delikatnym wyciśnięciu włosów ręcznikiem, szczotkuj je, a następnie dobrze pociągnij za końcówki dłońmi. Powtarzaj te kroki co kilka minut, aż włosy będą w większości suche, a następnie nałóż olejek na włosy, aby uzyskać elegancki połysk.

Źródło: Women’shealth

Zdjęcie: Pixabay