ZDROWIE&URODA

Test Tymbarka. Popularny sok „ma” Covid! (VIDEO)

Dziś w Polsce przybyło ponad 27 tysięcy osób zakażonych koronawirusem.

Sytuacja jest zupełnie inna niż wiosną. Wtedy to większość z nas nie znała nikogo, kto jest lub był chory. Teraz każdy w gronie swojej rodziny, znajomych czy współpracowników zna co najmniej kilka osób zakażonych koronawirusem. Co więcej, wielu z tych chorych, często młodych lub w sile wieku, bardzo ciężko przechodzi chorobę.

Nic więc dziwnego, że zastanawiamy się czy i my przypadkiem nie mamy Covid-19? Czy jesteśmy zakażeni? A może już przeszliśmy chorobę bezobjawowo? (zobacz jakie są symptomy). Stąd też popularność testów.

 

W Internecie pojawił się filmik, jak podpisano znaleziony na Facebooku, na którym mężczyzna robi test. Jest to test kasetkowy, jednak zamiast krwi, do pojemniczka wlano sok firmy Tymbark. Po upływie wymaganego czasu, test kasetkowy wykazał, że sok Tymbark ma koronawirusa.

 

Autor filmiku pokpiwa, że sok ma covida, ale nie wiadomo, gdzie się zaraził. Nagranie w oczywisty sposób ma na celu pokazanie, że testy nie są wiarygodne. Z pewnością jednak, zasadność robienia bądź nie robienia takich testów kasetkowych wymagałaby głębszych badań.

 

>>>Koronawirus. Jak wzmocnić swoją odporność?

 

 

youtube/Łukasz Janda – JANDATECH