tomasz wolny pytanie na śniadanie
CELEBRYCI GWIAZDY

Tomasz Wolny uderza w nową szefową PnŚ! „Zabrakło klasy”

W niemal pół roku od przerwania pracy w programie „Pytanie na Śniadanie” Tomasz Wolny przerwał milczenie i zamieścił mocny wpis dotyczący swojego zwolnienia i nowego kierownictwa.

Dziennikarz pisze o braku klasy i szefowej, która „wszystkich obraża”.

 

tomasz wolny pytanie na śniadanie
https://www.instagram.com/tomaszwolny_tej/

 

Pytanie na Śniadanie – wyniki oglądalności

Po tym jak na przełomie grudnia 2023 i stycznia 2024 r. nowa szefowa PnŚ – Kinga Dobrzyńska – wymieniła całą ekipę prowadzących, oglądalność programu znacznie spadła:

 

W maju „PnŚ” przyciągało przed telewizory średnio 306 tysięcy osób, co przełożyło się na 6,99 proc. udziału. Rok wcześniej popularną śniadaniówkę śledziło natomiast 417 tysięcy widzów, co oznacza spadek aż o 111 tysięcy oglądających.

– informuje Telewizja Republika.

 

Co więcej w jednym z komentarzy na Facebooku Kinga Dobrzyńska miała stwierdzić:

 

„Widocznie poziom dzisiejszego „Pytania na Śniadanie” jest za trudny. Nie ma durnych tancerek i nadętych chłopczyków przekonanych, że istnieje cud narodzin, i trzeba udawać kogoś kim się nie jest”.

(cyt. za Wirtualne Media)

 

Tomasz Wolny – TVP

Podczas czasie rewolucji w TVP, Tomasz Wolny przebywał w podróży dookoła świata. Jak można się domyślać, dziennikarz wierzył jeszcze, że może zostanie „ocalony” z czystki. Tak się jednak nie stało.

W połowie czerwca 2024 r. poinformował, że pomimo próśb powstańców, TVP zrezygnowało z udziału Tomasza Wolnego w wydarzeniu „Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI”.

Teraz zaś dziennikarz zabrał głos w sprawie „Pytania na Śniadanie”.

 

Wolny uderza w nową szefową PnŚ! „Zabrakło klasy”

Na instragramie nawiązał do wyników oglądalności:

 

Niedawno najpopularniejszy program poranny – dziś z rekordowym spadkiem oglądalności.

Wcześniej program robiony dla, i z szacunkiem do widza – dziś z szefową, która wszystkich obraża, a widzom ubliża.

Faktycznie nowa jakość????????‍♂️

 

Małgorzata Tomaszewska pokazała ojca Laury! [FOTO]

 

Następnie Wolny zamieścił podziękowania dla widzów:

 

Za te wszystkie poranki, za Waszą obecność, poruszające wsparcie, dwie Telekamery, wyróżnienia, a przede wszystkim za PRZYWILEJ goszczenia u Was w domu????

To Wy, nasi Widzowie, byliście dla nas najważniejsi i to dzięki Wam byliśmy NAJ. 10 lat temu przegrywaliśmy w każdej grupie wiekowej, a naszym ostatnim wydaniem, w każdej byliśmy pierwsi.

 

Oraz dla redakcji, kolegów i koleżanek:

 

Dziękuję całej naszej, radosnej bandzie w redakcji i na planie, która była dla mnie jak drugi dom. To był przywilej pracować z najlepszymi w branży. Niezmiennie trzymam za Was kciuki!

 

Najbardziej dziękuję tym, z którymi pytaniowe poranki przez te dekadę spędzałem najczęściej????

@idavictoria @marcelina_zawadzka @marzena_rogalska @monikarichardson i On @lukasz__nowicki

Z Wami konie kraść! Dostałem od Was wszystko co najlepsze, a nawet więcej????????❤️

 

Na koniec znów nawiązał do Kingi Dobrzyńskiej:

 

Choć do ideału było daleko, to udało nam się zbudować atmosferę, która przebijała szklany ekran. Tego nie da kupić, podrobić czy podmienić. Można to jednak, jak widać, szybko zepsuć.

 

Nowemu szefostwu zabrakło klasy i odwagi by przekazać to osobiście, ale w rozmowach z moimi koleżankami i kolegami, jedyny zarzut jaki podniesiono to kwestia mojej wiary. Nawet nie ma sensu tego komentować.

 

Rogalska i Richardson komentują

Wymienione przez Tomasza Wolnego dziennikarki zamieściły też swoje komentarze. Marzena Rogalska napisała:

 

Tomku! Trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki. I też dziękuję ❤️ mamy tyle dobrych wspomnień. Super, że robiliśmy ten program w czasach, kiedy był ????????????

 

A Monika Richardson nawiązała do tego, że ona i Tomasz mają zupełnie inne poglądy. Mimo to, zawodowo udało im się dogadywać:

Tomku, powiedzieć, że się nie zgadzaliśmy, to nic nie powiedzieć. Byliśmy i jesteśmy na antypodach światopoglądowych. A mimo to, myślę że udało nam się stworzyć dobry duet, właśnie z szacunkiem wobec naszych widzów. Lubię Cię bardzo i lubię Cię oglądać i słuchać, wiesz to, prawda? A z tym, co piszesz, zgadzam się dziś w 100%. Choć w sumie jest mi z tym smutno. Byłam w tym programie od początku i przez wiele lat. Wstyd, ż tak szybko udało się do niego zniechęcić naszych widzów. O Ciebie się nie martwię ❤️czuwaj! ????

 

Przypomnijmy, że w poprzednich latach, każda zmiana pojedynczego prowadzącego „Pytanie na Śniadanie” okupiona była wielkim „bólem” i protestami widzów. Sporo czasu zajmowało zanim nowa osoba została zaakceptowana przez oglądających śniadaniówkę. Nie trudno się więc domyślić, że wymiana wszystkich prowadzących dosłownie położy program. Jak jednak widać, nowe szefostwo wolało „wylać dziecko z kąpielą” niż uszanować widzów.

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tomasz Wolny (@tomaszwolny_tej)