ZDROWIE&URODA

19-letnia Basia Sz. przejechana przez autobus. Zapadł wyrok w sprawie!

W 2021 roku w Katowicach 19-letnia Basia Sz. została przejechana przez autobus.

Zdarzenie było tym bardziej szokujące, że nie wpadła pod autobus. To sam kierowca pojazdu ruszył na grupę ludzi i zabił 19-latkę.

Pierwszy wyroku jaki względem 31-letniego Łukasza T. zapadł w 2023 roku, a następnie obydwie strony złożyły odwołanie. Po toczącym się procesie, kilka dni temu zapadł wyrok w Sądzie Apelacyjnym.

 

https://x.com/matt_magdziarz/status/142143829454669824

 

19-letnia Basia Sz. – Katowice

31 lipca 2021 roku Łukasz T. wjechał w grupę ludzi, między którymi toczyły się przepychanki. W grupkę właśnie weszła Basia, która chciała rozdzielić kłócące się osoby i to w nią z impetem wjechał autobus. Młoda kobieta zmarła, a trzy inne osoby zostały poważnie ranne.

 

Po śmierci Basi Sz. ujawniono także, że pomimo młodego wieku, 19-latka była już mamą dwójki dzieci, które teraz zostały półsierotami.

 

Kierowca autobusu Katowice – wyrok

Kierowca autobusu w pierwszym procesie, w 2023 roku nie okazał żadnej skruchy. Ojciec zmarłej był zszokowany postawą mężczyzny i przyznał, że nie może na niego patrzeć.

 

W pierwszej instancji Łukasz T. został skazany na:

 

16 lat pozbawienia wolności uznając go za winnego zabójstwa Barbary Sz. i usiłowania zabicia trzech innych osób, a także prowadzenia autobusu pod wpływem tramadolu działającego podobnie jak alkohol*

 

Obydwie strony wniosły apelację. Oskarżyciele wnioskowali o 25 lat widzenia, a obrońcy o uniewinnienie.

 

Basia Sz. – wyrok sądu apelacyjnego

Obrońcy twierdzili, że kierowca czuł się zagrożony grupką ludzi na przystanku oraz, że całe zdarzenie było wypadkiem, a nie działaniem celowym. Przeciwnego zdania był prokurator skarżący, który twierdził, że Łukasz T. działał z konkretnym zamiarem. Ponadto będąc pod wpływem tramadolu w ogóle nie powinien prowadzić pojazdu.

 

Decyzja Sądu Apelacyjnego nie zmieniła pierwszego wyroku – utrzymano „w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, czyli 16 lat pozbawienia wolności”. Na razie nie wiadomo czy któraś ze stron będzie wnosić o kasację.

 

Nagranie wydarzeń z 2021 roku można zobaczyć na nagraniu poniżej.

*źródło: https://katowice.naszemiasto.pl