ZDROWIE&URODA

Tragedia w szczecińskiej galerii handlowej. Nie żyje 13-latka!

We wtorek 2 listopada 2021 r. w centrum handlowym Galaxy w Szczecinie doszło do tragicznego wypadku.

Galaxy w Szczecinie to obiekt o powierzchni 58 tys. metrów kwadratowych. Jak napisano na stronie centrum handlowego:

 

…składa się z dwóch części – tej starszej, otwartej w 2003 roku i tej nowej, uruchomionej w 2017, połączonych ze sobą pasażami handlowymi na poziomach 0 i 1. Poszczególne poziomy Galaxy skomunikowane są chodnikami i schodami ruchomymi, a także windami panoramicznymi oraz klatkami schodowymi. Przyjęte w Centrum rozwiązania komunikacyjne umożliwiają pełny dostęp do wszystkich funkcji i na wszystkich poziomach osobom niepełnosprawnym.

 

Galaxy w Szczecinie; zdjęcie ilustracyjne- https://www.facebook.com/JaNarnya

 

We wtorek jednak w galerii doszło do tragedii. Do zdarzenia doszło na wielopoziomowym parkingu. Jak informują lokalne media, 2 listopada po godzinie 15.00 dziewczynka w wieku 13 lat spadła z trzeciego piętra parkingu. Niestety nastolatka poniosła śmierć na miejscu.

 

Centrum handlowe Galaxy w Szczecinie wydało oświadczenie w tej sprawie:

 

„Jesteśmy głęboko poruszeni zdarzeniem, które miało miejsce w dniu wczorajszym na terenie łącznika prowadzącego do parkingu należącego do naszego centrum. Podjęliśmy decyzję, aby ten teren objąć szczególnym dozorem oraz analizujemy, co jeszcze możemy zrobić, aby zapobiegać podobnym sytuacjom w przyszłości. Jednocześnie informujemy, że infrastruktura centrum i parkingu spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym i warunkami technicznymi dla tego typu budynków. Co pół roku nasz obiekt przechodzi także obowiązkowe przeglądy techniczne, ostatni, obejmujący także teren łącznika, odbył się w maju tego roku.”*

 

Policja nie podała okoliczności zdarzenia. Badane są wszelkie ewentualności i sprawdzany jest monitoring. Sprawę bada prokuratura.

 

W ciągu minionego tygodnia do podobnych zdarzeń doszło też w Złotych Tarasach w Warszawie. Tam śmierć poniosły dwie osoby. Czy to galerie handlowe są niebezpieczne czy też mamy do czynienia z serią tragicznych wypadków?

 

>>>Zjechał schodami do parku. Tłumaczenia kierowcy przekonały Policję!

 

*cyt. se.pl