ZDROWIE&URODA

Uwaga: przekroczyliśmy próg kwarantanny narodowej! Dane podał Michał Rogalski.

Od kilku dni głośno jest o 19-latku z Torunia. Michał Rogalski od początku pandemii prowadzi statystyki zachorowań na koronawiursa.

Dzięki temu Michał Rogalski odkrył poważne rozbieżności w podawanych danych. Jak informuje Onet:

 

19-letni Michał Rogalski pochodzi z Torunia. Od miesięcy tworzył bazę danych na temat pandemii koronawirusa w Polsce.
(…) zebrane dane udostępnia jednak wszystkim za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Z tego też konta dowiedzieliśmy się, ile zakażeń „zgubiono” w dobowych zestawieniach podawanych przez Ministerstwo Zdrowia.

 

 

Jednak niedawno zdarzyło się coś przedziwnego:

 

Okazuje się, że po 225 dniach codziennego zbierania danych powiatowych o zakażeniach koronawirusem, stacje sanitarne nagle zaprzestały aktualizowania publikowanych przez siebie informacji

 

Michał Rogalski twierdzi, że według jego wyliczeń w Polsce przekroczono próg kwarantanny narodowej:

 

Kiedy zacząłem podliczać wczoraj wszystkie zebrane dane powiatowe, okazało się, że przekroczyliśmy próg kwarantanny narodowej. Wyznaczony wskaźnik dla tego progu to 70, a 11 listopada przekroczyliśmy 71,5

 

 

Nastolatek zamieszanie z danymi dotyczącymi koronawirusa komentuje następująco:

 

Czuję się przede wszystkim upokorzony. Projekt miał pomóc, wesprzeć walkę z koronawirusem. Jedni szyją maseczki, ja zbierałem dane. Więc teraz również jako obywatel nie czuję się dobrze potraktowany. To jest skandal. Teraz natomiast mamy prawo oczekiwać rzetelnej informacji, rzetelnych danych. Zresztą nie czekam na to tylko ja, czekamy wszyscy.

 

Nas jednak zastanawia dlaczego informacja o osiągnięciu progu kwarantanny narodowej została zatajona? Przypadek czy celowe działanie?

 

>>>Miałeś covid bez objawów? Uważaj na groźne powikłania!

 

https://twitter.com/micalrg

 

źródło/cytaty: onet