BIZNES&POLITYKA

Założył zbiórkę, żeby pozwać Czarnka za podręcznik HiT. Zebrana kwota szokuje!

Podręcznik do przedmiotu „Historia i Teraźniejszość” zrobił prawdziwą furorę. Zapewne jednak nie taką, o jaką chodziło pomysłodawcom tego przedmiotu oraz książki.

Z obszernego podręcznika „Historia i Teraźniejszość” wyciągnięto jeden fragment i to za jego sprawą od kilku dni lecą gromy na twórców przedmiotu HiT. Konkretnie chodzi o słowa opisujące przyszłość prokreacji:

 

„Wraz z postępem medycznym i ofensywą ideologii gender wiek XXI przyniósł dalszy rozkład instytucji rodziny. Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?”

 

I choć nie ma tu wprost mowy o in vitro, to osoby, które stosowały tę metodę uznały, że słowa autora – Wojciecha Roszkowskiego – uderzają w dzieci poczęte tą metodą.

Jednym z takich rodziców jest Kamil Mieszczankowski na Twitterze znany jako „Bezczelny Lewak”. Mężczyzna założył zbiórką, której celem jest sfinansowanie kancelarii prawnej, która złoży pozew przeciwko Przemysławowi Czarnkowi.

 

screen https://zrzutka.pl/h9exzp#

 

Zrzutka nosi nazwę „na pozwanie ministra Czarnka oraz twórców podręcznika do HiT (Historia i Teraźniejszość) za stygmatyzowanie dzieci z in vitro”. Kamil Mieszczankowski ma córkę poczętą dzięki metodzie in vitro:

 

Przez wiele lat razem z żoną starliśmy się naturalnie o dziecko, ale dopiero metoda in vitro pozwoliła nam mieć najjaśniejszą iskierkę w naszym życiu, moją ukochaną Córeczkę. Ten, komu poczęcie dziecka nie sprawiło problemu (lub było to niespodzianką), nigdy nie zrozumie tych dziesiątków tysięcy ludzi, którzy całymi latami się o dziecko bezskutecznie starają.

 

Mężczyzna zapewnia:

 

Nie pozwolę, żeby w publicznej szkole moja Córka była wytykana palcami jako obiekt eksperymentów i dziecko niekochane przez rodziców, dlatego zrobię wszystko, żeby zanim trafi do szkoły, ten podręcznik był już odległą przeszłością i niechlubnym świadectwem czasów, w jakich przyszło nam wszystkim żyć.

 

Z tego też względu Mieszczankowski zamierza pozwać ministra Czarnka oraz twórców podręcznika do HiT. Zbiórkę założył na kwotę 30 tysięcy złotych. Jednak wsparcie okazane przez internautów znacznie przerosło jego oczekiwania. Zebrana kwota to już ponad 257 tysięcy złotych [dostęp – 15.08.2022] i niewykluczone, że jeszcze wzrośnie.

 

>>>Nagrał piosenkę o podręczniku „Historia i Teraźniejszość”. To prawdziwy HiT!

 

screen https://zrzutka.pl/h9exzp#

 

Organizator zbiórki ma świadomość, że proces może trwać przez lata. Zapewnia jednak, że nadwyżkę przekaże na fundacje i organizacje społeczne, które zajmują się walką z niepłodnością.

Link do zbiórki tutaj.

 

Zobacz też:

Ministerstwo odpowiada na krytykę podręcznika HiT. Zaskakujący komentarz Resortu!