GWIAZDY

Agnieszka Chylińska zabrała głos w sprawie aborcji: „dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski…”

Agnieszkę Chylińską znamy raczej z jej drapieżnego scenicznego wizerunku.

Wokalistka nie publikuje prywatnych zdjęć i nie dzieli się scenkami z życia rodzinnego. A przecież jest mamą trójki dzieci – Ryszarda, Estery i Krystyny.

Teraz w obliczu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji Agnieszka Chylińska zabrała głos w tej sprawie. Powiedziała, że dwójka jej dzieci wymaga specjalnej uwagi i zaopiekowania:

 

Ja nigdy się nie żaliłam i nigdy nie opowiadałam publicznie o tym, jak mi ciężko z tego tytułu, że dwoje moich dzieci są dzieciakami szczególnej troski.

 

Wokalistka powiedziała, że nie można nikogo zmusić do urodzenia chorego dziecka:

 

Mnie jako mamie jest trudno na to patrzeć i znosić fakt, że nie dba się o dzieci niepełnosprawne, osoby niepełnosprawne w takim wymiarze, w jakim one powinny być zaopiekowane. A wymusza się na kobietach rodzenie kolejnych chorych dzieci. Zawsze uważałam, że jest to kwestia sumienia. Nie można nikogo do niczego zmuszać.

 

Agnieszka Chylińska o aborcji – https://www.instagram.com/agnieszka.chylinska/

 

Chylińska stanęła po stronie protestujących kobiet:

 

…wspieram wszystkie kobiety, które dziś tak bardzo rozpaczają i tak mocno i głośno o tym mówią. Ja po prostu chcę być za wolnością wyboru z pełnymi konsekwencjami, które psychicznie kobieta ponosi.

 

Na koniec jednak Agnieszka Chylińska przeniosła punkt ciężkości z urodzenia, na wychowywanie:

 

Chciałabym dożyć czasów, w których żyjące osoby niepełnosprawne będą mogły żyć w spokoju i państwo będzie pomagało osobom niepełnosprawnym. Nie wymuszaniem narodzin a opiekowaniem się tymi którzy już są i potrzebują pomocy.

 

Podobny głos zabrała blogerka z „Dzieciaki Cudaki”, która ma dwoje dzieci z zespołem Downa. Monika Monika Hoffman-Piszora uważa (tutaj), że jeśli rodzice dzieci niepełnosprawnych będą dostawać pomoc, to decyzja o urodzeniu nawet chorego dziecka będzie łatwiejsza.

 

>>>Małgorzata Kożuchowska zajęła stanowisko w sprawie aborcji. Ale klasa!

 

Cała wypowiedź Agnieszki Chylińskiej tutaj.