ZDROWIE&URODA

Andrzej Duda wydał oświadczenie: „Chciałem przeprosić wszystkich tych, którzy są…”

Dziś (24.10.2020) rano Błażej Spychalski,  sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, poinformował, że Andrzej Duda ma koronawirusa.

Minister napisał na Twitterze:

 

Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi.

 

Błażej Spychalski poinformował także, że on sam udaje się na kwarantannę. Dodatkowo Główny Inspektorat Sanitarny prowadzi postępowanie w celu ustalenia osób, które również będą musiały poddać się izolacji lub badaniom.

 

Także w sobotę po południu Prezydent Andrzej Duda zamieścił na Twitterze nagranie z oświadczeniem na temat stanu swojego zdrowia:

 

Nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych typowych jak zanik smaku. Niczego takiego nie miałem i nie mam. No ale niestety wynik testu jest absolutnie jednoznaczny. Czuję się dobrze w tej chwili – informuje Andrzej Duda.

 

Prezydent poinformował, że będzie pracował zdalnie, przebywając w izolacji razem z żoną. Andrzej Duda przeprosił też wszystkie osoby, jakie mógł zarazić:

 

Chciałem przeprosić wszystkich tych, którzy są narażeni na procedury kwarantanny w związku z tym, ze spotykali się ze mną w ostatnich dniach. Proszę Państwa, gdybym odczuwał jakiekolwiek symptomy koronawirusa, proszę mi wierzyć, wszystkie spotkania byłyby odwołane.

Staraliśmy się zachować środki ostrożności wszystkie jakie w ostatnim czasie wdrażane. Maseczki rękawiczki w sytuacjach bezpośredniego zetknięcia. Mam nadzieję, że nikt z Państwa nie zachoruje.

 

Dalej Prezydent apelował o wsparcie dla seniorów. Prosił o pomoc w prostych czynnościach, zrobienie zakupów czy wyprowadzenie psa na spacer. Wszystko po to aby ochronić osoby starsze przed ewentualnym zarażeniem.

Całe nagranie poniżej.

 

>>>Podejrzewasz, że miałeś koronawirusa bez objawów? Sprawdź, jakie są symptomy!

 

 

https://twitter.com/AndrzejDuda/