BIZNES&POLITYKA

Anna Popek widzi plusy inflacji! Wysokie ceny powstrzymają nas przed… (VIDEO)

W czerwcu 2022 r. inflacja w Polsce wynosiła 15,5%. W lipcu 2022 r. wyniosła 15,6%, zatem nie było wielkiego wzrostu.

Mimo to inflacja jest nadal na bardzo wysokim poziomie i wiele osób odczuwa jej skutki. Anna Popek nie zaprzecza, że teraz uważniej patrzy na swoje wydatki:

 

Dotknęła mnie jak każdego, pewnie. Ja w ogóle żyję dość skromnie i na takim poziomie normalnym, więc to nie były jakieś drastyczne zmiany, ale na pewno patrzę na to, co dzieje się na rynku, i jestem może bardziej uważna, jeżeli chodzi o takie niepotrzebne zakupy.

– powiedziała w rozmowie z Jastrząb Post*.

 

Dziennikarka twierdzi jednak, że najważniejsze jest zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. A to, że na wszystko ją stać, daje poczucie bezpieczeństwa:

 

Najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa. Poczucie, że stać mnie na chleb, gaz, prąd i na własne mieszkanie, więc to są te potrzeby, które są najważniejsze.

 

Co ciekawe, na kryzys panujący w kraju Anna Popek patrzy ze spokojem. Widzi także pozytywy trudnej sytuacji gospodarczej.

 

https://www.instagram.com/annapopek_official/?hl=pl

 

Jak twierdzi, Polacy są silnym oraz przedsiębiorczym narodem i z pewnością poradzą sobie z kryzysem:

 

Straszono nas kryzysem po pandemii, kryzysem powojennym, a okazuje się, że przedsiębiorczość Polaków jest duża, bezrobocie jest niskie, więc mam nadzieję, że to się utrzyma i obejdzie się bez jakiś dramatycznych wydarzeń. Tego nam wszystkim życzę. Czekam na tę jesień, ale bez niepokoju. Trzeba będzie sobie z tym poradzić.

 

Jeśli chodzi o pozytywy samej inflacji, to Anna Popek uważa, że uchronią nas one przed nadmiernymi i niepotrzebnymi zakupami:

 

…może to nas bardziej powstrzyma przed niepotrzebnymi zakupami. Czasem ludzie kupowali rzeczy na wyrost.

– stwierdziła.

 

Wygląda więc na to, że dziennikarka jest optymistką jeśli chodzi o sytuację w kraju.

 

>>>Dzidziuś Majdana dręczy psa? „Masakra! Zero szacunku do psa!”

 

 

* cyt. Jastrząb Post