GWIAZDY

Artur Barciś wierszem opowiada o swojej chorobie. Zobacz nagranie!

Artur Barciś (64 l.) to aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Z uwagi na swoją urodę i rozpoznawalny głos, Barciś wcielał się w charakterystyczne postacie.

Teraz Artur Barciś  zachorował na koronawirusa i na YouTube zamieścił nagranie, jak pisze „Ku przestrodze”. Video to wiersz  pt. „Obcy” napisany i deklamowany przez samego Barcisia.

Aktor opowiada w swoim utworze o przebiegu choroby. Zaczyna od pierwszych objawów, sygnałów jakie daje organizm:

 

Myślisz, że Cię to ominie, że Ciebie to nie dotyczy. Nie ma go w twojej rodzinie, nie ma go w Twojej okolicy. Nagle niespodziewanie czujesz, że coś się nie zgadza. Że nie smakuje śniadanie, czy Twoje ciało Cię zdradza. Powoli, metodycznie, jak bardzo sprawny mechanizm. Wysyła swoje wytyczne, przejmując już Twój organizm.

 

Artur Barciś tak opisuje symptomy zakażania Covid-19:

 

Kaszel z rana do nocy, potem od nocy do rana. Będziesz się zwijał z niemocy, osłabniesz od niewyspania. Gorączka Cię mokrym kocem rozbije na tysiąc drgawek. A suchy kaszel jak z procy, odbierze wiarę w poprawę. Mdłości, ból mięśni, głowy, nogi i ręce jak z waty.

 

Aktor mówi też o poczuciu bezsilności wobec koronawirusa:

 

I będzie się bawił długo, nie licz, że Cię porzuci. Dziś ty jesteś jego sługą, masz tańczyć, jak Ci zanuci. Więc będziesz robił, co każe. Zwiniesz się w rogu pokoju, a on Ci wtedy pokaże, w jakim jest dzisiaj nastroju. Samotność dobije Cię z boku, choć masz przyjaciół, rodzinę. Nikt Cię nie wyrwie z rynsztoku ani na jedną godzinę.

 

Sądząc z opisu, jaki Artur Barciś przedstawił w wierszu pt. „Obcy”, aktor bardzo ciężko przechodzi chorobę. Życzymy dużo siły i powrotu do zdrowia 🙂

 

>>>Koronawirus. Jak wzmocnić swoją odporność?

 

 

https://www.facebook.com/barcislandia