BIZNES&POLITYKA GWIAZDY

Basia Kurdej-Szatan prowadzącą „Pytanie na Śniadanie”? „Dostałam telefon”!

Na giełdzie nazwisk osób, które miałyby dołączyć do grona prowadzących „Pytanie na Śniadanie” pojawiła się Basia Kurdej-Szatan.

Aktorka zabrała głos i przyznała, że dostała propozycję prowadzenia PnŚ. Co odpowiedziała?

 

https://www.instagram.com/kurdejszatan/

 

Przypomnijmy, że Barbara Kurdej-Szatan to przede wszystkim aktorka, ale w czasie współpracy z TVP w latach 2014-2021 prowadziła też wiele programów rozrywkowych („Kocham cię, Polsko!”, „The Voice of Poland”, „The Voice Kids” oraz „Dance Dance Dance”) i koncertów, a także grała w produkowanym przez TVP serialu „M jak Miłość”.

Ta współpraca jednak została zakończona po tym, jak aktorka w wulgarny sposób uderzyła w polski rząd i w straż graniczną. Wpis Kurdej-Szatan odbił się szerokim echem w mediach, a sprawa trafiła nawet do prokuratury. Obecnie jednak, po zmianie władz, podejście do aktorki znacznie się zmieniło.

 

Basia Kurdej-Szatan prowadzącą „Pytanie na Śniadanie”?

Pisząc o propozycji pracy, jaką dostała, aktorka najpierw wróciła do wydarzeń z 2021 roku. Jak mówi Kurdej-Szata czuje, że dopiero teraz:

 

naprawdę skończyła się nagonka na mnie w TVP. Od dwóch lat, średnio co 3 tygodnie w głównych wiadomościach TVP władze wyświetlały mój wpis wbijając do głowy Polakom, że jestem antyPolką, wstrętną niewdzięcznicą. Nie podając powodu mojej reakcji, ani nie pokazując okrutnego nagrania, na które zareagowałam.

 

(…) przedstawiali sprawę ogólnie – jak bym nie szanowała wszystkich. Regularnie było to podgrzewane, ich wyborcy naprawdę zaczęli w to wierzyć i tak mnie postrzegać. Kurski za chwilę ogłosił koncert „murem za polskim mundurem”, niektóre prezenterki ochoczo hasztagowały tytuł i przebierały się w barwy khaki. Szopka się rozkręcała, przydupas ministra dostawał kolejne miliony na organizowanie akcji hejterskich, ja byłam w coraz większym stresie, a ludzie w lesie wciąż umierali….

 

…dostałam telefon od przyszłej szefowej PnŚ

Barbara Kurdej-Szatan przyznała, że dostała propozycję prowadzenia „Pytania na Śniadanie”:

 

Rzeczywiście w grudniu dostałam telefon od przyszłej (już obecnej) szefowej PnŚ z propozycją poprowadzenia tegoż programu.

 

A jednak odmówiła:

 

Chętnie kiedyś poprowadzę jakiś program np muzyczny, czy koncert – coś, co jest mi bliskie tematycznie. Kochałam to i wiem, że czułabym się wspaniale.

 

Aktorka uważa, że:

 

…. prowadzenie śniadaniówki jest dla dziennikarzy, ludzi, którzy konkretnie z tym wiążą swoją przyszłość. Pewnie bym to polubiła… ale ja chcę grać 🙂 kiedyś już chyba ludzie nie wiedzieli, czy jestem bardziej aktorką czy prowadzącą. Mam obecnie mnóstwo spektakli, szykują się nowe projekty artystyczne telewizyjne – na tym się skupiam.

 

Jeśli zaś chodzi o „M jak Miłość”, to Basia Kurdej-Szatan poinformowała, że nikt z produkcji się z nią nie kontaktował.