BIZNES&POLITYKA

Biedronka będzie otwarta w niedzielę! Pierwszy taki sklep powstał w…

Biedronka do tej pory rozwijała swoją sieć w oparciu o własne sklepy. Przez to też obejmował ją zakaz handlu w niedzielę.

Teraz jednak sieć otwiera pierwszy sklep w oparciu o franczyzę. Franczyzowa forma współpracy pozwala na większą elastyczność. Daje też większą decyzyjność franczyzobiorcy.

W przypadku nowego sklepu ma to owocować nawiązaniem współpracy z lokalnymi dostawcami:

 

To właśnie oni [lokalni przedsiębiorcy-przyp. red.] najlepiej wiedzą kto z lokalnych piekarzy cieszy się największym szacunkiem i od lat stosuje tę samą, sprawdzoną recepturę, a także które tradycyjne mięsa i nabiał są najpopularniejsze w okolicy. Dzięki temu sklep może zaoferować produkty nie tylko najlepszej jakości w codziennie niskich cenach, ale także „szyte na miarę”, dopasowane do miejscowych potrzeb.*

 

Nowy market w Dobrzycy koło Kalisza będzie także przypominał tradycyjny sklep. Będzie tu możliwość zakupu mięsa czy serów na wagę (a nie tylko pakowanych).

 

franczyzowa Biedronka w Dobrzycy – fot. biedronka.pl

 

Ponadto franczyza umożliwia zastosowanie rozwiązań, które pozwolą także na otwarcie sklepu w niedziele. Jak informuje serwis Pleszew Nasze Miasto, Biedronka w Dobrzycy będzie otwarta także w niedzielę:

 

W dobrzyckiej Biedronce prowadzony ma być punkt odbioru i nadań przesyłek, a takie miejsca mogą, zgodnie z prawem, działać także w niehandlowe niedziele.

 

Tak więc w przypadku franczyzy jest możliwe obejście zakazu w sposób podobny jak na przykład robi to sieć Żabka.

 

>>>Przez Covid-19 został miliarderem. Czym zajmuje się biznesmen z Krakowa?

 

*fot/cyt. biedronka.pl