GWIAZDY

Ida Nowakowska skrytykowała Papieża Franciszka. Mocne słowa!

Ida Nowakowska to tancerka, była solistka Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, a od 2018 roku prowadząca programy telewizyjne w Telewizji Polskiej.

Oglądać ją mogliśmy w programach „Bake off”, „Dance dance dance”, „Pytanie na Śniadanie” oraz „Ameryka da się lubić”. Ida Nowakowska jest jedną z niewielu gwiazd, które publicznie mówią o swojej wierze.

 

Pan Bóg jest nieodłączną częścią mojego życia i nie potrafię Go schować do kieszeni. Często dostaję też od obcych ludzi wiadomości, w których piszą, że zawsze biła ode mnie pozytywna energia i kiedy dowiadują się, że jestem osobą wierzącą, to już wiedzą skąd TO mam… Bardzo często dziękują mi, że publicznie mówię o Panu Bogu. – opowiadała w wywiadzie dla serwisu aleteia.

 

Ida Nowakowska skończyła Ogólnokształcącą Szkolę Baletową im. R. Turczynowicza w Warszawie – https://www.instagram.com/idavictoria/

 

Nic więc dziwnego, że Ida jest pytana o zdanie w sprawach dotyczących wiary czy kościoła. Na przykład o wypowiedź Papieża Franciszka na temat homoseksualistów:

 

Osoby homoseksualne mają prawo do bycia w rodzinie. Są dziećmi Boga i mają prawo do rodziny. Nikogo nie można wyrzucić z rodziny ani sprawić, by jego życie było z tego powodu niemożliwe. To, co musimy stworzyć, to prawo do wspólnego pożycia. Oni mają prawo do tego, by być prawnie chronionym i – miała powiedzieć głowa Kościoła Katolickiego w filmie dokumentalnym.

 

Co na to Ida Nowakowska? W rozmowie z serwisem Pomponik zaczęła dyplomatycznie. Prezenterka zasłoniła się chęcią głębszego zbadania tematu, zanim wyrobi sobie zdanie:

 

Papież Franciszek wielokrotnie mówił rzeczy, które były nowością dla Kościoła katolickiego. To jest bardzo ciekawe, jednak muszę ten temat zgłębić, aby mieć jakieś zdanie. Chcę mieć czystość umysłu i serca, jeśli chodzi o takie sprawy. Muszę dokładnie się dowiedzieć, co sądzą na ten temat ludzie, którzy są wgłębieni w te kwestie.

 

Później jednak Ida Nowakowska zajęła zdecydowane stanowisko w sprawie związków osób homoseksualnych:

 

Jeśli chodzi o Kościół katolicki, to uważam, że ślub jest tylko pomiędzy kobietą a mężczyzną.

 

To mocne słowa prezenterki. Chyba jako jedyna gwiazda zdecydowała się powiedzieć stanowcze „nie” w tej sprawie.

 

>>>Tomasz Terlikowski na wieść o zakazie aborcji: „Możecie rzucać na mnie obelg ile chcecie…”