BIZNES&POLITYKA

Przez Covid-19 został miliarderem. Czym zajmuje się biznesmen z Krakowa?

Czasy pandemii to dramat dla wielu polskich firm. Wielu przedsiębiorców jest w bardzo trudnej sytuacji, inne upadły.

W pierwszym kwartale 2020 r. firmy z branży hotelarskiej, gastronomicznej, uroda i wellness, budowlanej czy samochodowej zanotowały drastyczny spadek przychodów. U niektórych przedsiębiorców przychody sięgnęły zera. Obecnie, po kilku miesiącach „oddechu” znów wprowadzono nowe ograniczenia, co nie ułatwia wyjścia z kryzysu.

 

W tym samym czasie, inni zarabiają krocie. Wiesław Żyznowski z Krakowa może się cieszyć z coraz wyższych wyników zachorowań i coraz większych obostrzeń wprowadzonych przez rząd. Majątek małopolskiego przedsiębiorcy właśnie osiągnął miliard dolarów. Tym samym Wiesław Żyznowski, według rankingu Forbes’a dołączył do grona dwóch tysięcy najbogatszych ludzi na świecie.

 

Biznesmen z Krakowa jest właścicielem firmy Mercator Medical zajmującej się produkcją jednorazowych rękawiczek. Siedziba fabryki znajduje się w Tajlandii.

 

Grupa Mercator Medical to producent rękawic medycznych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku. Z uwagi na swoje blisko trzydziestoletnie doświadczenie, to rozpoznawalna marka w branży medycznej, oparta na polskim kapitale. Jako producent sprzedaje do blisko 70 krajów na całym świecie, jako dystrybutor działa na rynkach Europy i Rosji. – czytamy na stronie spółki.

 

Kryzys gospodarczy i medyczny to dla niektórych możliwość wzbogacenia się. Rękawiczki, maseczki, przyłbice… być może wkrótce będziemy musieli się wyposażyć się kolejne „niezbędne” dla zwykłego człowieka produkty.

 

Zobacz też: Była partnerka Tomasza Karolaka zachęca: „Możecie się już trochę wyluzować i zdjąć maseczki.”