BIZNES&POLITYKA

Bogdan Wenta ma koronawirusa. Wiemy, jak się czuje!

Bogdan Wenta (58 l.) to piłkarz ręczny, trener, a od 2018 roku jest prezydentem Kielc.

Już wiosną podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa, Bogdan Wenta musiał odbyć kwarantennę po kontakcie z osobą zakażoną. Wtedy jednak nie zachorował i wrócił do pracy. Dziś jednak Prezydent Kielc poinformował, że ma COVID-19.

 

Do wiadomości o chorobie Wenta dodał ostrzeżenie dla innych osób:

 

Dołączyłem do grona osób zakażonych COVID-19. Wynik testu na obecność koronawirusa, jaki otrzymałem dzisiaj, okazał się pozytywny.
Wszystkie osoby, które w ostatnich dniach miały ze mną bezpośredni kontakt, proszę, by postępowały zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych oraz obserwowały stan swojego zdrowia.
Jeśli zauważą Państwo u siebie symptomy choroby – proszę o kontakt z lekarzem POZ, który może dać skierowanie na wykonanie testu.

 

Bogdan Wenta – https://www.facebook.com/WentaBogdan

 

Jak czuje się Prezydent Kielc? Na razie jego stan jest dobry:

 

Sam czuję się dobrze, przebywam w domu. W czwartek wieczorem, kiedy otrzymałem informację o tym, że miałem styczność z osobą zakażoną, rozpocząłem samoizolację. Najbliższe dni, wraz z małżonką, również spędzimy w odosobnieniu. (…)

Dziękuję Państwu za wszelkie ciepłe słowa. Proszę na siebie uważać – dbać o swoje bezpieczeństwo oraz przestrzegać zasad sanitarnych. Życzę Państwu zdrowia, najmocniej tym osobom, które nie ustrzegły się zakażenia i dziś walczą z COVID-19. Niech ta walka zakończy się Państwa zwycięstwem.

 

Pod wpisem Bogdana Wenty pojawiło się wiele życzeń powrotu do zdrowia.

 

>>>Podejrzewasz, że miałeś koronawirusa bez objawów? Sprawdź, jakie są symptomy!