ZDROWIE&URODA

Burger Drwala powraca! Ile kosztuje ta kanapka i ILE ma kalorii?

Jak co roku w jesiennej ofercie McDonald’s pojawił się Burger Drwala. Kanapka jest bardzo popularna i w wielu restauracjach ustawiają się kolejki właśnie po tego burgera.

Ile kosztuje Burger Drwala i ile ma kalorii?

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100082509086370

 

Burger Drwala to:

 

Wyśmienity kotlet wołowy, panierowany kotlet serowy i chrupiący bekon. Do tego idealnie dobrane dodatki: świeża sałata, aromatyczna prażona cebulka i sos z przyprawami. Całość zamknięta w puszystej serowo-bekonowej bułce.

– czytamy na stronie McDonald’s.

 

Burger Drwala cena

 

Cena Burgera Drwala zależy od lokalizacji, w jakiej zamawiamy kanapkę oraz tego, czy zamawiamy w lokalu czy przez aplikację. Najniższa cena za burgera to 23,9 zł. W niektórych restauracjach zapłacimy o złotówkę więcej.

 

Jak schudnąć z brzucha? Oto 3 zaskakujące wskazówki!

 

Burger Drwala kalorie

 

Jednak cena to nic w porównaniu z kalorycznością. Otóż jedna kanapka i to w wersji podstawowej to aż 915 kcal! Z pewnością jednak wiele osób skusi się na zestaw z frytkami i napojem, dzięki czemu na raz zje około 1500 kcal.

 

W tym:
52 g tłuszczu (w tym 19 g tłuszczów nasyconych), dzienna zawartość spożycia tłuszczu nie powinna przekraczać 70-80 g, więc dobijamy jedną kanapką do maksimum
13 g cukru (to aż 2,5 łyżeczki!)
3,8 g soli (przypominam, że dzienna maksymalna dawka nie powinna przekraczać 5 g)

– pisze Katarzyna Bosacka.

 

Wiadomo, że jedna taka kanapka, zjedzona od czasu do czasu, nam nie zaszkodzi. Natomiast z pewnością fast foody nie powinny stanowić podstawy naszej diety.