BIZNES&POLITYKA ZDROWIE&URODA

Burger Drwala ma konkurencję! Ile kosztuje i jak smakuje Burger RYWALA!?

Burger Drwala to kanapka, która co roku jesienią pojawia się w sieci McDonald’s. Marketerzy kierują się zasadą niedostępności, bo ten burger dostępny jest w ofercie czasowej, a jego wprowadzenie poprzedzają szumne zapowiedzi.

Tymczasem inna sieć fast foodów wprowadziła konkurencyjny produkt – Kanapka Rywala. Jakie są ceny obydwu burgerów i czym się różnią te kanapki?

 

https://www.facebook.com/maxburgerspolska

 

Burger Drwala to, jak informuje sieć McDonald’s:

 

Wyśmienity kotlet wołowy, panierowany kotlet serowy i chrupiący bekon. Do tego idealnie dobrane dodatki: świeża sałata, aromatyczna prażona cebulka i sos z przyprawami. Całość zamknięta w puszystej serowo-bekonowej bułce.

 

Cena zależy od lokalizacji, a najniższa to 23,9 zł.

 

Teraz, w odpowiedzi na Burgera Drwala, sieć MAX Premium Burgers z hasłem „Zrobiliśmy to lepiej” wprowadziła Burgera Rywala, który:

 

…dostępny będzie w 3 odsłonach: z wołowiną, wołowiną i bekonem, a także w wersji wegetariańskiej z roślinnym Plant Beef

 

Kanapka ma nietypowy dodatek. Jest to:

 

…lingonberry – szwedzka borówka brusznica, znajdująca się w każdej z trzech wersji Rywala w postaci autorskiego sosu z dipem BBQ. W burgerze – niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na wariant z wołowiną, wołowiną i bekonem czy z Plant Beef – znajdziemy również smażony ser mozzarella, ser cheddar, czerwoną cebulę, sałatę i sos kreolski, wszystko zamknięte w autorskiej bułce MAX, Frisco.

 

W wersji z mięsem, kanapka od MAX Premium Burgers kosztuje 29,45 zł.

 

A jak ze smakiem? W sieci pojawiły się już pierwsze testy i jak to zwykle bywa, zdania są podzielone.

Jeśli chodzi o kaloryczność i wartości odżywcze, to Burger Drwala jest prawdziwą bombą kaloryczną. Bowiem jedna kanapka ma aż 915 kcal [więcej tutaj]. Natomiast jeśli chodzi o Burgera Rywala, to na stronie sieci nie znaleźliśmy informacji o wartościach odżywczych tej kanapki.