BIZNES&POLITYKA

Szok! Sieć Burger King odsyła swoich klientów do konkurencji bo…

Burger King to jedna z najbardziej popularnych sieci restauracji typu fast food.

W normalnych okolicznościach sieci walczą o klientów i konkurują z firmami o podobnym profilu działalności. Często można zaobserwować wprowadzanie niemal identycznych dań czy promocji. Tego typu naśladownictwo ma na celu przyciągnięcie konsumentów poprzez analogiczną ofertę.

Tym bardziej zaskakuje apel wystosowany przez sieć  na facebookowych profilach w wielu krajach Europy pojawiły się zaskakujące wpisy. To w nich Burger King zachęca do skorzystania z oferty konkurencji – wymienione są najbardziej znane firmy gastronomiczne:

 

Nie przypuszczaliśmy, że kiedykolwiek was o to poprosimy. Tak samo nie przypuszczaliśmy, że będziemy was zachęcać do zamawiania z KFC, PizzaHut, Starbucks, DaGrasso, Dominos, Dominium, Max Burgers, Pasibusa oraz wielu innych restauracji, których nie sposób tutaj wymienić. W skrócie: z każdej sieci (tej fast i tej bardziej slow), którą znamy.

 

Jaki jest powód apelu Burger King? Chodzi o bezpieczeństwo i wsparcie w czasach pandemii koronawirusa:

 

Jeżeli chcecie pomóc, nie wahajcie się i zamówcie sobie coś pysznego z szybkim i bezpiecznym dowozem do domu albo w Drive Thru

Wiemy, że Whopper to najlepsza opcja, ale zamówienie BigMaca wydaje się teraz też spoko opcją.

 

Cały wpis sieci Burger King tutaj.

 

>>>Szokująca decyzja krakowskiego hotelarza. Pokoje w hotelu udostępni za 1 zł. miesięcznie!

 

apel sieci = https://www.facebook.com/BurgerKingPolska

 

https://www.facebook.com/BurgerKingPolska