BIZNES&POLITYKA

Szokująca decyzja krakowskiego hotelarza. Pokoje w hotelu udostępni za 1 zł. miesięcznie!

Turystyka jest jedną z branży, na których pandemia koronawirusa odcisnęła znaczne piętno.

W pierwszym kwartale 2020 roku obiekty hotelowe były zamknięte. Później pomóc miał bon turystyczny, ale druga fala koronawirusa i tak ograniczyła wyjazdy Polaków i obcokrajowców.

Wiele hoteli czy pensjonatów stoi niemal pustych. Niektóre zawieszają działalność, czekając na lepsze czasy. Część z nich grozi też upadek.

 

Tymczasem hotelarz z Krakowa podjął szokującą decyzję. Właściciel kilku obiektów hotelowych postanowił udostępnić pokoje w Pergamin Old Town Apartments za 1 zł. miesięcznie. Podczas gdy obecna cena za 1 dwuosobowy pokój to około 250 złotych.

 

…w związku z brakiem możliwości działalności hotelowej z uwagi na pandemię dysponując wolnymi pokojami ogłaszamy akcję charytatywną: „Dach nad głową za 1 zł”. Akcja polegać będzie na tym, że w okresie do 15.11.2020 r. będziemy przyjmować zgłoszenia osób zainteresowanych pobytem w okresie zimowym od grudnia 2020 r. do marca 2021 r. w naszym obiekcie przy ul. Św. Gertrudy 10 w Krakowie – pisze Przemek Greniewicz.

 

Jednak jeszcze bardziej niż taka propozycja i symboliczna cena za pobyt, zaskakujące jest to do kogo hotelarz kieruje swoją ofertę. Chodzi bowiem o… osoby bezdomne!

 

skierowana jest wyłącznie dla osób bezdomnych i potrzebujących, przy czym zastrzegamy, że będziemy powyższe weryfikować i zastrzegamy sobie prawo dowolnego wyboru osób którym zostaną udostępnione pokoje, jak również prawo odwołania akcji w każdym czasie. Pokoje będą udostępnione za 1 zł miesięcznie.

 

tak wyglądają oferowane pokoje – https://www.facebook.com/przemek.greniewicz?

 

Przemek Greniewicz zastrzega jednak, że trzeba będzie przestrzegać pewnych standardów zachowania:

 

Warunkiem będzie również odpowiednie zachowanie w obiekcie – weryfikacja cotygodniowa, osoby nie przestrzegające regulaminu utracą prawo pobytu.

 

Jak sądzicie, czy to prawdziwa oferta i inicjatywa charytatywna czy… akcja marketingowa?

 

Zobacz też: Przez Covid-19 został miliarderem. Czym zajmuje się biznesmen z Krakowa?

 

Cały post krakowskiego hotelarza tutaj.