RECENZJE

„Cała szkoła mówi o mnie”. Jak stać się szkolną gwiazdą?

„Cała szkoła mówi o mnie” Michelle Quach to świetnie napisana książka o życiu współczesnych nastolatków.

Akcja powieści „Cała szkoła mówi o mnie” Michelle Quach, dzieje się w Stanach Zjednoczonych. Główna bohaterka, Eliza Quan – córka chińskich emigrantów, jest typową szarą myszką. Uczy się dobrze i pisze do szkolnej gazetki o nazwie „Sygnalista”. Poza tym stara się nie rzucać w oczy. Najchętniej chodzi w za dużym, bezbarwnym swetrze.

 

Ma jednak ambicję i postanawia kandydować na redaktora naczelnego „Sygnalisty”. Jednak niespodziewanie wybory wygrywa były baseballista – Len. I wtedy się zaczyna!

 

https://www.wydawnictwoliterackie.pl/

 

To niepowodzenie mobilizuje Elizę do bardziej zdecydowanych działań i w końcu dziewczyna staje się szkolną gwiazdą. Jednak popularność i rozpoznawalność ma też swoje ciemne strony – szczególnie w dobie Internetu. Gdy nastolatka zostaje przyłapana na czułościach z chłopakiem, wylewa się na nią fala hejtu.

 

Książka „Cała szkoła mówi o mnie” Michelle Quach na szczęście kończy się happy endem, ale pokazuje też styl życia i problemy współczesnych nastolatków. Mimo to, powieść jest raczej zabawna niż moralizatorska i stanowi interesującą lekturę. Serdecznie polecamy!