ZDROWIE&URODA

Chcesz żyć jak najdłużej? Lekarz ujawnia sekrety długowieczności!

Richard Besdine- profesor geriatrii z Uniwersytetu Browna zdradza kilka skutecznych sposobów na długie życie. Co trzeba robić, żeby cieszyć się długowiecznością? Podpowiadamy!

Postaw na dietę

Kto z nas nie chciałby żyć długo i szczęśliwie? Jak się okazuje, żeby wydłużyć życie, wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian. Nie trzeba od razu robić rewolucji. Zdaniem profesora Besdine kuchnią, która sprzyja długiemu życiu jest kuchnia grecka i włoska. Dieta śródziemnomorska jest już polecana przez specjalistów od dawna. Warzywa, owoce i zdrowe tłuszcze chronią organizm i zapewniają mu odpowiednie funkcjonowanie. Dzięki kwasom moega-3 chronimy się przed udarem i chorobami serca.

Trochę ruchu

Nie musisz od razu stawać się sportowcem, który każdą wolną chwilę poświęca na trening. Wystarczy na początek półgodzinny spacer codziennie. Efektem będzie zmniejszenie ryzyka wystąpienia depresji, raka i zawału serca. Jeśli chcesz poćwiczyć bardziej intensywnie- staraj się nie robić tego dłużej jak 2,5 godziny tygodniowo.

Pamiętaj o profilaktyce

Sprawdzaj swój stan zdrowia raz w roku. Kontroluj poziom cholesterolu, ciśnienia krwi i badaj się pod kątem nowotworów. Słuchaj się też swojego lekarza. Gdy choroby zostaną szybko wykryte to istnieje duża szansa na szybki powrót do zdrowia.

Zapomnij o używkach

Musisz zapomnieć o papierosach i nadużywaniu alkoholu. Nałogi sprawiają, że skracasz sobie życie i fundujesz sobie wiele groźnych chorób.

 

Dbaj o zdrowie psychiczne

Nie zapominaj o zdrowiu psychicznym. Dobre samopoczucie jest bardzo istotne. Dolegliwości natury psychicznej mogą skrócić życie o kilkadziesiąt lat. Zadbaj o poczucie spokoju, bezpieczeństwa i radości. Otaczaj się miłymi ludźmi, odpoczywaj i ciesz się każdą chwilą.

Zdjęcie: Pexels