zalew, utonięcie
ZDROWIE&URODA

Dramat na popularnym zalewie. Policja ostrzega!

Nad popularnym zalewem w powiecie piotrkowskim doszło do tragedii.

Zalew Cieszanowicki to zbiornik na rzece Luciąża, ma powierzchnię lustra wody 217 ha. Jego budowę zakończono w 1998 roku i początkowo miał on funkcję retencyjną. Z czasem jednak Zalew Cieszanowice stał się ulubionym miejscem wędkarzy, plażowiczów czy spacerowiczów. W okolicy zbiornika jest też baza noclegowa w postaci campingów.

 

zalew, utonięcie
fot. http://www.piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl/

 

Wczoraj jednak (21 lipca 2021) nad zalewem doszło do dramatu. Trzech mężczyzn w dojrzałym wieku, wybrało się nad wodę. Dwóch z nich postanowiło popływać. Jeden zniknął pod wodą i choć udało się go wyciągnąć, nie dawał oznak życia.

 

66-latek wraz z dwoma kolegami tego dnia wybrali się nad zalew Cieszanowicki. W pewnym momencie dwóch z nich weszło do wody, aby popływać. Po chwili kompan wyciągnął 66-latka na brzeg, który wcześniej zniknął pod wodą. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

 

Według ustaleń poczynionych przez Policję wynika, że panowie wcześniej pili alkohol. Niestety jest to bardzo niedobre połączenie. Wypity alkohol sprawia, że niewłaściwie oceniamy własne możliwości i jesteśmy skłonni podejmować ryzykowne zachowania.

 

policjanci apelują, aby nie korzystać z kąpieli w akwenach będąc pod wpływem alkoholu. Brawura oraz przecenianie swoich możliwości w połączeniu z upojeniem alkoholowym może doprowadzić do tragedii.

 

>>>Pojechali do chorej kobiety. W domu znaleźli ludzki szkielet!

 

źródło: piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl