ZDROWIE&URODA

Anna Czartoryska-Niemczycka nie je mięsa. Zdradziła JAK wygląda jej dieta!

Urodzona w 1984 roku Anna Czartoryska-Niemczycka to aktorka znana z seriali takich jak „Szpilki na Giewoncie” czy „Cisza nad Rozlewiskiem”. Obecnie oglądać ją możemy w serialu „Usta Usta” i „Kowalscy kontra Kowalscy”.

Anna Czartoryska-Niemczycka obecnie spodziewa się dziecka, jednak to nie przeszkadza jej kontynuować przestrzegania diety wegetariańskiej. Jak wygląda sposób odżywiania aktorki?

 

https://www.instagram.com/annaczartoryska_niemczycka/

 

Jak mówi, razem z mężem Michałem Niemczyckim, od sześciu lat nie jedzą mięsa. Dla Anny nie było to jednak wielkie wyrzeczenie:

 

Mama jest wege od kiedy pamiętam, mięso lubiłam, ale bez problemu z niego zrezygnowałam, ryb i owoców morza nie jadłam od kiedy samej pozwolono mi o tym decydować, bo nie lubię ich smaku.

 

Dieta Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej nie jest skomplikowana:

 

Co jem? Warzywa, ryże, kasze, czasem makarony (najchętniej wysokobiałkowe – z groszku albo soczewicy), rośliny strączkowe, jajka. Zamiast mleka – napoje roślinne. Sery jem, gdy nie mam alternatywy, do chleba najchętniej wybieram pasty warzywne. Unikam soi, bo może mieć negatywny na pracę tarczycy i gospodarkę hormonalną. Nie przepadam za zamiennikami mięsa, wyjątek robię raz na jakiś czas dla beyond burgera.

 

Aktorka nie jest ortodoksyjną wegetarianką i przyznaje:

 

…zjem indyka na świątecznym obiedzie u Babci, wolę dojeść kotleta po dziecku, niż go wyrzucić. Jeśli w ciąży mam ochotę na spaghetti bolognese, to je jem (chociaż tym razem mi się to raczej nie zdarza).

 

Jakie są zalety diety wegetariańskiej?

 

Korzyści – łatwiej mi utrzymać szczupłą sylwetkę, nigdy nie czuję się przejedzona i mam poczucie, że robię coś dobrego dla siebie i dla Świata. Wyniki badań mam takie same jak kiedyś (również w ciąży) i mam nadzieję, że zdrowy tryb życia zaprocentuje w przyszłości (jeśli w końcu uda mi się odstawić cukier!).

 

Anna Czartoryska-Niemczycka nie „broni” swoim dzieciom jedzenia mięsa czy ryb. Bo choć w ich domu nie ma produktów mięsnych, to Ksawery, Janina i Antoni jedzą takie produkty w szkole, u rodziny czy podczas wizyt w restauracji.

 

>>>Gotowa masa makowa w puszce. Która jest najlepsza?