ZDROWIE&URODA

Dumny Maciej Kurzajewski: „Oops!… I Did It Again! „

Od kilu dni Maciej Kurzajewski przebywa w Nowym Jorku. Nie przywiodły go tam jednak sprawy zawodowe. Nie był to też romantyczny wypad z ukochaną.

Tym razem bowiem dziennikarz postanowił się zmierzyć z królewskim dystansem i przebiec New York City Marathon. Jak wiadomo Maciej Kurzajewski biega rekreacyjnie, a od czasu do czasu bierze udział w różnych zawodach. Tym razem do pokonania miał 42,195 km.

 

https://www.instagram.com/maciejkurzajewski/

 

We wczorajszych zawodach udało mu się przebiec nowojorski maraton i Kurzajewski nie krył swojej dumy:

 

Oops!… I Did It Again! ?
Mój @nycmarathon numer 9! ?✌? DONE!!! ? To był dla mnie znakomity sezon! Po raz pierwszy posmakowałem triathlonu, we wrześniu zrobiłem Ironman 70.3, a dzisiaj kolejny raz przebiegłem 42 km 195 metrów na trasie najpiękniejszego maratonu świata! ?? Bardzo dziękuję sobie za te sportowe przygody! ? Yeeeeah!!! ?

 

Z jakim czasem Maciej Kurzajewski przebiegł maraton?

 

Dal biegaczy amatorów, w biegach maratońskich znaczące jest „złamanie” czterech godzin, czyli przebiegnięcie 42,195 km w 4 godziny lub mniej.

Kurzajewskiemu nie udało się złamać tej bariery. Dziennikarz miał czas 4:23:55 godziny i był na 16 817 miejscu spośród 47 743 biegaczy.

 

screen – https://results.nyrr.org/event/M2022/finishers

 

W maratonie w Nowym Jorku biegło niemal trzystu Polaków. Wśród nich była także Edyta Litwiniuk. Trenerka osiągnęła czas 3:58:17.