ZDROWIE&URODA

Donald Tusk przebiegł maraton. Zgadnij, jaki miał wynik?!

Kilka dni temu Donald Tusk skończył 65 lat (urodził się 22 kwietnia 1957 roku). Swoje urodziny postanowił uczcić w wyjątkowy sposób.

Donald Tusk osiągnął wiek emerytalny i za swoje świadczenie może żyć na bardzo wysokim poziomie [czytaj tutaj]. Polityk jednak na razie nie wybiera się na emeryturę. Co więcej, postanowił pokazać, że jest w całkiem dobrej formie.

 

65 lat to świetny moment na przebiegnięcie pierwszego maratonu w życiu. ?

– napisał na instagramie.

 

A na nagraniu powiedział, jaki chce osiągnąć wynik:

 

Mój ambitny cel to dobiec i przeżyć.

 

https://www.instagram.com/donaldtusk/

 

Maraton to bieg na dystansie 42 km 195 m. Tak więc osoby, które chcą wziąć udział w biegu maratońskim muszą być w bardzo dobrej formie, a przede wszystkim pracować nad wytrzymałością. Przygotowania do takiego biegu trwają dobrych kilka miesięcy.

 

Jeśli chodzi o Donalda Tuska, to na jego profilu od czasu do czasu pojawiają się wpisy dotyczące biegania. Wydawało się jednak, że polityk ten sport traktuje rekreacyjnie. Teraz jednak postanowił podjąć wyzwanie maratońskie.

 

 

Tusk nie pobiegł w żadnym ze zorganizowanych biegów, tylko sam zaplanował sobie trasę wzdłuż morza. Biegł na przykład obok molo w Sopocie, ale też część trasy przebył piaszczystą plażą.

 

https://www.instagram.com/donaldtusk/

 

Jeśli chodzi o wyniki maratonu, to rekordziści pokonują te 42 kilometry w niewiele ponad dwie godziny. Większość biegaczy potrzebuje 3,5-4 godziny na pokonanie trasy. Na większości biegów jest też ustalany limit czasowy, w jakim trzeba dotrzeć na metę. Zazwyczaj jest to 5 lub 6 godzin.

 

Jaki wynik osiągnął Donald Tusk? Otóż polityk przebiegł maraton w czasie 5 godzin 44 minuty, ale najważniejsze to to, że udało mu się przebiec cały maraton!

 

https://www.instagram.com/donaldtusk/