ZDROWIE&URODA

Ewa Chodakowska ostrzega: zjadasz TEGO prawie 45 kg rocznie!

Niemal każdy z nas chce być szczupły. Wiele kobiet i mężczyzn wciąż próbuje różnych diet. Niektórym udaje się schudnąć i utrzymać wagę, inni wciąż mają z tym problem.

Jednak Ewa Chodakowska zwróciła uwagę na nieco inny aspekt sprawy. Nie na wygląd, a na zdrowie. W jednym z ostatnich postów pisze:

 

Zauważ, ze nie pytam się Ciebie JAK WYGLĄDASZ..
Pytam się..
CZY TWOJE WYNIKI BADAŃ SĄ W NORMIE..
Czy Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne uśmiecha się na codzień..
Czy Twoje wybory na codzień służą Twojemu zdrowiu?

 

Trenerka zwróciła też uwagę na to, że my sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje zdrowie:

 

Pamiętaj przy tym, ze to STYL ŻYCIA jaki prowadzisz, w ponad 50% warunkuje stan Twojego zdrowia..
Geny tylko w 16% ❗️❗️❗️

 

W swoim wpisie Ewa skupiła się na jednym produkcie czy też składniku, a mianowicie cukrze. Choć wszyscy wiedzą, że słodycze są tuczące i niezdrowe, to często zapominamy, że cukier stanowi też składnik wielu słonych i pikantnych produktów!

 

Słodzone ciastka, słodkie napoje, słodkie przekąski, ale też żywność przetworzona w której cukru nie czuć jak fast-foody, gotowe sosy czy wędliny..
To produkty, których w diecie wielu osób wciąż jest zbyt dużo…

 

Tym sposobem zjadamy sporo cukru:

 

Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego w 2017 roku przeciętny mieszkaniec Polski spożywał 44,5 kg cukru!! To ponad 3,7 kg miesięcznie! – pisze Chodakowska.

 

Łatwo się też domyślić, że w porównaniu do 2017 roku, obecnie cukru zjadamy jeszcze więcej. Warto zatem przyjrzeć się temu, co spożywamy. Nawet jeśli nie jesteśmy na diecie odchudzającej.

 

 

View this post on Instagram

AKCJA EDUKACJA 📚 Epidemia otyłości to duży problem nie tylko na świecie ale niestety też w Polsce.. Przyczyny? Między innymi niewystarczająca ilość ruchu i do tego źle zbilansowana dieta 🤷🏼‍♀️ Pod pojęciem „nieprawidłowo zbilansowana dieta” kryje się na przykład nadmiar cukru ☠️ – dla jasności, cukru spożywanego w przetworzonej żywności❗️ Słodzone ciastka, słodkie napoje, słodkie przekąski, ale też żywność przetworzona w której cukru nie czuć jak fast-foody, gotowe sosy czy wędliny.. To produkty, których w diecie wielu osób wciąż jest zbyt dużo… A teraz lepiej usiądź 🤭 Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego w 2017 roku przeciętny mieszkaniec Polski spożywał 44,5 kg cukru!! To ponad 3,7 kg miesięcznie! • Nie straszę.. Mowie jak jest.. • CO Z TYM ZROBISZ.. Po co finalnie sięgniesz.. Co w efekcie wyląduje w Twoim żołądku.. To już TWOJA SPRAWA.. • Jedno jest pewne! Jeśli teraz się buntujesz.. jeśli negujesz troskę o swoje zdrowie, w przyszłości odczujesz konsekwencje.. • Moim zadaniem jest przygotować dla Ciebie narzędzia do pracy.. podać rozwiązania na talerzu.. przekazać wiedzę.. Nie.. nie musisz korzystać z moich rozwiązań.. Możesz udać się do dietetyka w swoim mieście.. Możesz wybrać się na zajęcia fitness w pobliskim klubie.. Możesz skorzystać z treningów personalnych.. Ba! Możesz trenować moje programy ZA FREE, z YT.. Możesz korzystać z moich jadłospisów ZA FREE – wrzucam je regularnie od lat tydzień w tydzień.. • JEDNO JEST PEWNE! Masz wybór.. Wybieraj ZDROWO! • Jeśli wolisz postawić na produkty, które szkodzą Twojemu zdrowiu, masz do tego prawo.. Jeśli wolisz pozostać w bezruchu, masz do tego prawo.. Jeśli wolisz całe życie wypierać SENS PROFILAKTYKI.. to tez Twój wybór.. • Pamiętaj przy tym, ze to STYL ŻYCIA jaki prowadzisz, w ponad 50% warunkuje stan Twojego zdrowia.. Geny tylko w 16% ❗️❗️❗️ • Zauważ, ze nie pytam się Ciebie JAK WYGLĄDASZ.. Pytam się.. CZY TWOJE WYNIKI BADAŃ SĄ W NORMIE.. Czy Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne uśmiecha się na codzień.. Czy Twoje wybory na codzień służą Twojemu zdrowiu? • Masz: Jedno ciało.. Jedno życie.. JEDNO ZDROWIE • Dbaj o siebie z miłością ❤️ #chodagang #misjachoda #90dnizaprojektujswojejutro #psyche

A post shared by Ewa Chodakowska Fitness Expert (@chodakowskaewa) on