BIZNES&POLITYKA

Ida Nowakowska z pilnym apelem do Rosjanek!

31-letnia Ida Nowakowska to tancerka i dziennikarka, prezenterka programów telewizyjnych.

Od 2018 roku pracuje w Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła „Bake Off Junior”, „Dance Dance Dance”, „The Voice Kids”, a na stałe jest jedną z prowadzących „Pytanie na Śniadanie”.

 

Wiele osób negatywnie ocenia Nowakowską za pracę w „reżimowej” telewizji. Inni jednak doceniają to, że prezenterka jest osobą ceniącą sobie wartości takie jak wiara czy patriotyzm. Prowadząca „PnŚ” nie obawiała się na przykład skrytykować ateistów obchodzących Boże Narodzenie [tutaj], czy też zabrać głosu w sprawie profanacji warszawskiego kościoła [tutaj].

 

Teraz prezenterka wystąpiła z pilnym apelem do kobiet – Rosjanek.

 

https://www.instagram.com/idavictoria/

 

Wojna na Ukrainie porusza cały świat i wiele osób zastanawia się, kto i jak może ją powstrzymać. Pojawiła się więc koncepcja, że mogą to zrobić właśnie kobiety.

 

Ida Nowakowska zawraca się do nich z ważnym przesłaniem:

 

Apel do wszystkich kobiet w Rosji na #dzienkobiet
Wśród Was są matki, żony, córki oficerów i żołnierzy, którzy biorą udział w inwazji na Ukrainę. Zatrzymajcie ten horror!

– napisała.

 

https://www.instagram.com/idavictoria/

 

A jej słowa to kontynuacja kampanii rozpoczętej przez Agatę Dudę. Pierwsza Dama ma nadzieję, że ten apel dotrze do kobiet w Rosji:

 

#RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę Mam nadzieję, że – jeśli to przesłanie rozejdzie się szeroko po świecie – zdoła przebić się przez rosyjską cenzurę i dotrze do serc i umysłów tysięcy Rosjanek. Poprośmy je o to, by dla pokoju i życia, jako matki, żony, córki rosyjskich oficerów i żołnierzy uczestniczących w inwazji na Ukrainę, wystąpiły w dniu swego święta przeciw dalszemu rozlewowi krwi.

 

Obecnie w Rosji większość mediów społecznościowych jest zablokowana. Jednak w minioną niedzielę (6.03.2022) w wielu Rosyjskich miastach odbyły się antywojenne protesty [zobacz tutaj]. Więc są też i Rosjanie, którzy mają świadomość tego, co naprawdę dzieje się na Ukrainie.