GWIAZDY

„Jestem bardzo szczęśliwa”. Katarzyna Figura ma nietypowy powód do radości!

Katarzyna Figura (59 l.) to jedna z najbardziej popularnych polskich aktorek. W latach 90′ uznawana była za seksbombę polskiego kina.

Dwa razy brała ślub. Z pierwszego małżeństwa z Janem Chmielewskim, Katarzyna Figura ma syna Aleksandra Chmielewskiego (ur. 1987). Z drugiego z Kai Schoenhals dwie córki – Koko Claire (ur. 2002) i Kaszmir Amber (ur. 2005). Niestety to małżeństwo okazało się być koszmarem. Producent filmowy stosował wobec Katarzyny Figury przemoc.

 

https://www.instagram.com/figura_katarzyna/

 

Dlaczego aktorka przez lata ukrywała ten fakt?

 

Która kobieta chce się przyznać, że tkwi w toksycznym związku? Że jest poniżana, upokarzana, bita? I, co najgorsze, pozwala na to! (…) To była szarpanina, plucie w twarz, bicie w głowę, kopanie. Wiesz, jak bardzo boli, jak cię ktoś kopnie w kość piszczelową?

– opowiadała.

 

Jednak sprawa rozwodowa ciągnęła się latami. Zwykle rozwód można uzyskać na jednej rozprawie, jeśli jest bez orzekania o winie. W przypadku złożenia pozwu, w którym wskazuje się winę jednej ze stron, sprawa się wydłuża, jednak zwykle wyrok zapada maksymalnie w ciągu roku czy dwóch.

 

W przypadku Katarzyny Figury i Kai Schoenhals sprawa toczyła się aż dziewięć lat. Powodem było to, że producent złożył pozew o naruszenie dóbr osobistych, miał także różne roszczenia finansowe wobec aktorki. Z kolei w ostatnim czasie to pandemia koronawirusa spowolniła pracę sądów.

 

Jednak 24 września 2021 roku Katarzyna Figura powiedziała:

 

Jestem bardzo szczęśliwa.

 

Stało się to po rozprawie w jednym z warszawskich sądów, podczas której w końcu orzeczono rozwód.

 

Zobacz też: Córka Katarzyny Figury bez stanika. Tak pokazała się w szkole! [FOTO]