BIZNES&POLITYKA

Kamil Durczok chciał poprzeć Strajk Kobiet. Zamieścił niefortunne zdjęcie! (Foto)

Jeszcze niedawno wydawało się, że Kamil Durczok zniknie z życia publicznego. Tymczasem owiany złą sławą dziennikarz jest nadal aktywny i wypowiada się na bieżące tematy.

Kamil Durczok (52 l.) pracował jako dziennikarz w Telewizji Polskiej, a następnie w latach 2006–2015 w TVN. Jego kariera medialna zakończyła się po tym, jak pojawiły się informacje o tym, że Durczok miał stosować mobbing i wykorzystywać seksualnie kobiety. W lipcu 2019 roku Durczok spowodował kolizję pod wpływem alkoholu.

 

W czerwcu 2020 r. dziennikarz poinformował o swojej chorobie.

 

chory Durczok, czerwiec 2020 – https://www.facebook.com/durczok.kamil/

 

Tak to czasem bywa, że kalendarz układają nam lekarze, a nie my sami. Mój organizm wystawił rachunek za wiele lat a zwłaszcza za ostatni rok. Przede mną trudna bitwa. Muszę się teraz skupić na tym, żeby walczyć o swoje zdrowie, i to z całych sił. – pisał wtedy Durczok.

 

Nie zdradził jednak, co mu dolega (a już w 2003 roku miał nowotwór) i wkrótce znów był aktywny w social mediach.

 

Teraz Kamil Durczok postanowił włączyć się do burzliwych protestów zwolenników aborcji (zobacz tutaj). Na Twitterze pojawiło się zdjęcie z protestu. Fotografia z Duroczokiem przez wiele osób uznana została za bardzo niefortunną.

Na zdjęciu widzimy szpaler policjantów. Na ich tle stoi właśnie dziennikarz, a przed nim klęczy(!) dziewczyna. Durczok trzyma ręce na jej głowie.

 

Mądra, dzielna dziewczyna. Jestem dumny z tych wszystkich ludzi, którzy nie boją się małego dyktatorka i walczą o swoje prawa.

A ty, @SamPereira_ [szef tvp info – przyp. red.] wracaj na bieżnię. Ponoć własne dziecko Cię pokonało.

#wypierdalać #kościoł #kobietydecydują – głosił podpis pod zdjęciem.

 

Kamil Durczok na Strajku Kobiet – /twitter.com/durczokk

 

Wiele osób uznało to zdjęcie za wyraz poddaństwa kobiet, a nie ich wolności. Inni – pamiętając o czynach jakie zarzucano dziennikarzowi – stwierdzili, że Kamil Durczok w ogóle nie powinien zabierać głosu w sprawie kobiet czy dzieci.

 

A koleżanki z redakcji TVN tez były takie „mądre i dzielne”? Nie ma pan wstydu.i nie dostrzega,ze staje się karykatura samego siebie.

 

Tak blisko „małego dyktatorka” głowa tej dziewczyny chyba jeszcze nie była…

 

Fiu, fiu, Kamilek w obronie kobiet staje !! Tak, tak, ten Kamilek. No specjalista przecie, fachowiec !!

 

Zapijaczony zboku, od dzieci to ty się…odczep.

 

Co to za zdjęcie! To pan jest jakimś namaszczającym guru czy co u diaska? To zdjęcie ma takie poddteksty, że aż mnie mdli.

 

Komentarzy w tym tonie pod wpisem Durczoka jest całe mnóstwo. Dziennikarz chyba nie przemyślał swojego udziału w proteście i dokumentowania tego faktu tak wieloznacznym zdjęciem…

 

>>>Wojciech Cejrowski zabrał głos! „Tanie, słabe, miękkie bolki. Pieski szukające smyczy.”