GWIAZDY

Krzysztof Krawczyk zakończył karierę. Zgadnij ile dostaje emerytury?

Krzysztof Krawczyk (74 l.) to polski piosenkarz obdarzony barytonowym głosem.

Karierę muzyczną rozpoczął w 1963 roku z zespołem „Trubadurzy”. Od 1973 roku prowadzi karierę solową. Krzysztof Krawczyk jest autorem wielu przebojów, a do jego najbardziej znanych piosenek należą: „Chciałem być”, „Bo jesteś Ty”, „Parostatek”, „Mój przyjacielu” czy „To co dał nam świat”.

 

W połowie października 2020 r. żona piosenkarza – Ewa Krawczyk – poinformowała, że z uwagi na sytuację w kraju oraz stan zdrowia, Krzysztof Krawczyk nie pojawi się na scenie. On sam mówi, że zawiesza karierę, a 22 października zamieścił obszerny wpis w tym temacie:

 

Po 55 latach bycia w drodze artystycznej, po 128
płytach, tysiącu piosenek, dziesiątkach tysięcy koncertów doszedłem do wniosku, że ja już nic nie muszę.

 

Dalej Krzysztof Krawczyk wyjaśnił, że ma na myśli rywalizację, udowadnianie nieprzekonanym, że umie śpiewać, czy wyruszaniem w wyczerpujące trasy koncertowe. Tego robić nie musi.

 

artysta w K&K Studio – https://www.facebook.com/KrzysztofKrawczykOFFICIAL

 

Przyznał jednak, że pewne rzeczy nadal musi robić! Co to takiego?

 

– wierzyć w Boga, bo on wyznacza mi drogę i cel;
– kochać i szanować moją wierną publiczność dzięki, której istnieję w świecie muzyki i dzięki której przetrwałem najtrudniejsze chwile w życiu i która wiem, że oczekuje jeszcze ode mnie nowych piosenek i nie mogę jej zawieźć;
– kochać moją żonę Ewę, z którą w tym roku obchodzimy 32 lecie naszego małżeństwa;
– kochać moją rodzinę;
– kochać i szanować moich muzyków z zespołu, którzy towarzyszą mi przez wiele lat

 

W swoim wpisie wokalista zaprezentował też nową piosenkę pt. „Horyzont” (video poniżej), która mówi właśnie o tej wiecznej gonitwie człowieka:

 

Horyzont wzywa za swój brzeg

Do niego ciągle podążamy

Jedyna droga, jeden cel

Idziemy wciąż i wciąż czekamy.

 

Krzysztof Krawczyk postanowił jednak trochę zwolnić i odpocząć na emeryturze. Wiele gwiazd często żaliło się, że otrzymują głodowe świadczenia. Wynika to często z tego, że nie pracowały na etacie i nie opłacały sobie same składek.

Bardziej przezorny był jednak Krawczyk i kobiety, jakie go otaczały. Jak mówi, odłożył pieniądze dzięki żonie Ewie oraz:

 

…dzięki mamie, która – gdy ja nie myślałem o przyszłości – pilnowała, bym regularnie płacił składki na ZUS. Moja emerytura nie jest wysoka, ale kto myślał o przyszłości, ten ma. Zarabiałem przyzwoicie nawet w PRL.

 

Jak dużą emeryturę otrzymuje Krzysztof Krawczyk? Piosenkarz nie podał konkretnej kwoty. Sugeruje jednak że jest to wysokość średniego krajowego wynagrodzenia:

 

Poza tym przyzwoitość nakazuje równać się do średniej krajowej, bo niby dlaczego miałbym być faworyzowany.

 

Jak podaje bankier.pl: „We wrześniu 2020 roku przeciętne wynagrodzenie wyniosło 5337,65 zł.„.  Można się zatem domyślać, że emerytura Krawczyka jest na podobnym poziomie.

 

>>>Maryla Rodowicz choruje w samoizolacji. Pomaga jej tylko TA jedna osoba!

 

*cyt. za pomponik.pl